Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:46:54
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Spektakl o sile kobiety (nie tylko) na Dzień Kobiet

Spektakl o sile kobiety (nie tylko) na Dzień Kobiet

W Teatrze Łaźnia Nowa w dzień Kobiet - 8 marca oraz 9 i 10 marca o godzinie 19.00. będzie mozna zobaczyć specjalny spektakl "I BĘDĄ ŚWIĘTA" w reżyserjii Piotra Ratajczaka (Scenariusz: Piotr Rowicki, Obsada: Agnieszka Przepiórska)

To poruszający monolog kobiety, mierzącej się z demonami przeszłości. Stworzona przez Agnieszkę Przepiórską doskonała kreacja aktorska o kobiecej sile, miłości i odwadze w stawianiu czoła przeciwnościom losu. Bohaterka niespodziewanie musi zmierzyć się z odejściem najbliższej osoby, a zarazem postaci publicznej i powszechnie szanowanej. Bolesne doświadczenia stają się inspiracją do określenia swojego miejsca w dotychczasowym życiu i rozliczenia się z tym jego obszarem, które definitywnie się skończyło. Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami „od radzenia sobie z traumą” i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki sens nadać swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością?

Teatr Konsekwentny w Warszawie

Agnieszka Przepiórska zdobyła Grand Prix oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na I Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora "SOLO" za monodram "I będą święta" w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Z recenzji

Przepiórska jest w tej roli wyzywająca, bezczelna, cierpiąca, wściekła i zagubiona. Jednocześnie. Warto iść na "I będą święta" przede wszystkim dla niej.

Jacek Wakar / Przekrój

W Przepiórskiej widać to w każdym geście, każdym grymasie twarzy, w całym ciele. Rola doskonała, genialna.

Krzysztof Ratnicyn / portal Wrtualna Polska

 Ogrom nagród jakie trafiły do Agnieszki i dwóch Piotrów absolutnie nie jest na wyrost. Jeżeli miałbym wskazać jeden monodram jaki w życiu trzeba zobaczyć to byłby właśnie ten - za poruszającą aktorską ekspresję, świeże podejście do trudnego tematu zdającego się mieć tylko dwie strony sporu. (...) I będą święta" powinny być (w moim odczuciu) obowiązkowo wystawiane w szkołach, uczelniach i przede wszystkim w sejmie (najlepiej kilka razy dziennie).

Jarosław Kowal / www.gdansktown.pl

Tekst Piotra Rowickiego jest gorący i aktualny, ale unika zbędnej publicystyki: skupiając się na jednostkowym wymiarze nieszczęścia omija szerokim łukiem polskie poczucie narodowej traumy, z której - jak widać na przykładzie Anety - można się wyrwać wbrew tradycji, oczekiwaniom, normom i zwyczajom.
Julia Korus / Teatr dla Was

Spektakle: 8, 9 i 10 marca 2013, godz. 19.00
Bilety: 30zł/20zł

 

źródło: dział Promocji i Współpracy Łaźni Nowej

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: