Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 28 czerwca 2012, 12:38:34
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Rozbudowa Balic coraz bliżej

Rozbudowa Balic coraz bliżej

Balice - największy regionalny port lotniczy w Polsce, obsługujący rocznie ponad 3 mln osób wkrótce mogą doczekać się upragnionej modernizacji.

Jest kilka dobrych wiadomości.  Pierwsza z nich dotyczy terenów położonych w pobliżu pasa startowego. Po długim okresie negocjacji zajmujący te tereny działkowcy zdecydowali się przekazać, za odpowiednim odszkodowaniem, swój teren portowi lotniczemu. W czasie rozbudowy lotniska będzie stanowił zaplecze budowlane.

Kolejna dobra informacja dotyczy planowanej budowy nowego dworca kolejowego. Ma on mieścić się na tyłach parkingu w odległości 50 metrów od lotniska. Budowa powinna ruszyć jesienią i wraz z modernizacja torów z kolejowych z Dworca Głównego zakończyć się jeszcze w 2014 r.

Na przełomie 2012 i 2013 roku powinna ruszyć budowa nowego terminalu, który powinien powstać do połowy 2015 r. zwiększając przepustowość lotniska z 3 do 8 mln osób rocznie. Równocześnie powstaną nowe płyty postojowe oraz drogi kołowania dla samolotów.  Przebudowie ulegnie również układ komunikacyjny w pobliżu lotniska. Władze portu lotniczego na sfinansowanie rozbudowy lotniska chcą wyemitować obligacje warte ponad 600 mln zł, co jednak nie pokryje całości kosztów modernizacji (około 1 mld zł). Reszta środków ma pochodzić z funduszy unijnych i nowego inwestora, którego obecnie poszukują władze lotniska. 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: