Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 01 czerwca 2015, 19:46:51
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Relacje ocalonych z Auschwitz dostępne w autentycznej przestrzeni Miejsca Pamięci

Relacje ocalonych z Auschwitz dostępne w autentycznej przestrzeni Miejsca Pamięci

 Relacje byłych więźniów Auschwitz zostały udostępnione w historycznej przestrzeni byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Odwiedzający mogą w konkretnych miejscach posłuchać historii bezpośrednich świadków wydarzeń.
 
– W dobie, w której zaczyna nam przenikliwie brakować ostatnich świadków dramatu Auschwitz, podjęliśmy próbę włączenia ich nagrań w doświadczenie autentyzmu Miejsca Pamięci – powiedział dyrektor Muzeum dr Piotr M.A. Cywiński. – To współgranie ich słów z pozostałościami poobozowymi może w pełni pozwolić nowym pokoleniom uzmysłowić sobie realność tego, co niemieccy naziści wyrządzili tak wielkiej liczbie niewinnych osób, europejskim Żydom, a także Polakom, Romom, jeńcom sowieckich i wielu innym ludziom – dodał Cywiński..
 
Dostęp do relacji możliwy z telefonów komórkowych i tabletów mających możliwość skanowania tzw. QR kodów, które zostały umieszczone na kilku tablicach informacyjnych znajdujących się na terenie Muzeum. Wybrane relacje dostępne są w językach polskim, angielskim i francuskim. Można je oglądać na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. Na terenie Miejsca Pamięci uruchomiona została specjalna bezpłatna sieć WiFi (QR_MEMORIAL), która daje możliwość dostępu do stron z wybranymi relacjami.
 
Projekt jest efektem debat i prac rozpoczętych z inicjatywy francuskiej Unii Deportowanych do Auschwitz, a powstał dzięki współpracy Muzeum oraz różnych instytucji, które mają w swoich archiwach relacje byłych więźniów Auschwitz: Unii Deportowanych do Auschwitz, Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie oraz Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. W przyszłości – po analizie funkcjonowania projektu udostępniania relacji przy pomocy QR kodów – możliwe będzie dalsze rozszerzanie tematyczne doboru relacji.
 
Więcej:
http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/relacje-ocalonych-z-auschwitz-dostepne-w-autentycznej-przestrzeni-miejsca-pamieci,1726.html
Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: