Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 21 stycznia 2015, 18:16:02
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Rekordowa liczba zwiedzających kopalnię w Wieliczce

Rekordowa liczba zwiedzających kopalnię w Wieliczce

W roku 2014 w wielickich podziemiach gościła rekordowa liczba turystów – dokładnie 1 290 288 osób. - Pod względem frekwencji to najlepszy rok w historii wielickich podziemi – podkreśla Kajetan d’Obyrn, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” SA.W ciągu minionych dwunastu miesięcy po solnych szlakach wędrowało 641 858 gości z kraju oraz 648 430 z zagranicy. Najliczniejsi pośród obcokrajowców byli Brytyjczycy, Niemcy, Włosi, Francuzi oraz Hiszpanie. W pierwszej dziesiątce narodów najchętniej przybywających do solnych podziemi w ubiegłym roku znaleźli się też Koreańczycy, Amerykanie, Rosjanie, Norwegowie i Węgrzy.

Ubiegły rok był dla wielickiej Kopalni wyjątkowo pracowity. Trasa Turystyczna została rozszerzona o dwie komory Lill Górna i Kazanów, w których znajduje się ekspozycja multimedialna, interaktywne aplikacje, wielkoformatowy mapping i pierwsze podziemne kino 5D. Zaś ofertę uzdrowiskową Kopalni wzbogaciły komory, Smok i Feliks Boczkowski oraz Tężnia solankowa na powierzchni.

W 2014 roku w wielickich podziemiach odbyło się 300 imprez i wydarzeń kulturalnych. Kopalnię odwiedziło ponad tysiąc dziennikarzy, fotografów i blogerów dzięki, którym sława Kopalni dotarła do najdalszych zakątków świata.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: