Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 7:43:45
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Rekordowa liczba turystów w Wieliczce! 153 tys. w samym lipcu.

Rekordowa liczba turystów w Wieliczce! 153 tys. w samym lipcu.

Od początku roku 2013 wielicką kopalnię zwiedziło o 8% więcej turystów niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku ubiegłego. Rekordowy był również lipiec – najlepszy w historii obiektu. W ciągu tego jednego letniego miesiąca Kopalnię Soli „Wieliczka” zwiedziło tylu turystów, ilu zwiedza przez cały rok niejeden podziemny obiekt w Polsce.

W lipcu 2013 roku trasami w Kopalni Soli „Wieliczka” wędrowało 153 tys. turystów, to wynik o 1,5% lepszy niż w lipcu 2012 roku i wzrost liczby odwiedzających o 2,2 tys. osób. Od początku roku kopalnia gościła 684,2 tys. turystów, to o 8% więcej niż w pierwszych siedmiu miesiącach 2012 roku i wzrost liczby odwiedzających o 52,2 tys. osób. To również rekordowe siedem miesięcy w historii kopalni.

Polacy i obcokrajowcy

W 2013 roku wielickimi podziemnymi szlakami wędrowało 337,3 tys. Polaków, było ich o 9% więcej niż w 2012 roku. Liczba obcokrajowców podziwiających solne miasto zwiększyła się o 8% w relacji do adekwatnego okresu roku poprzedniego. Największy odsetek turystów z zagranicy stanowili mieszkańcy Wielkiej Brytanii - przyjechało ich w 2013 roku 38,6 tys. osób (wzrost liczby odwiedzających o 15%, o 5 tys. osób), na drugim miejscu uplasowali się Włosi z liczbą 23,2 tys. odwiedzających, a na trzecim Koreańczycy – 22,9 tys. turystów. Na kolejnych miejscach byli Rosjanie – 22,54 tys. odwiedzających, Niemcy – 22,52 tys. turystów, Francuzi – 22,48 tys. osób. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Hiszpanie, Amerykanie, Szwedzi i Czesi.

Tak duża liczba zwiedzających potwierdza efektywność prowadzonych przez kopalnię działań. - W roku ubiegłym wielickie podziemia odwiedziło ponad tysiąc dziennikarzy z całego świata. Prowadziliśmy wiele działań promocyjnych, nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą - stopniowo przynoszą one efekty. Wielickie podziemia pełne były wydarzeń i imprez, kopalnia zyskuje na popularności pod kątem uzdrowiskowym, noclegowym i propozycji dla dzieci. Nowe oferty, w tym Trasa górnicza zachęcają do powrotu do podziemi, a wysoka temperatura na powierzchni sprawia, iż turystyczna wizyta w Krakowie i Małopolsce nie może odbyć się bez podziemnej Wieliczki, gdzie panuje przyjemna stała temperatura ok. 15 stopni – podsumowuje dane statystyczne Kajetan d’Obyrn, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA.

źródło: www.kopalnia.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!