Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 20 maja 2014, 18:48:26
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Projekty MHK wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013

Projekty MHK wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013

Trzy projekty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zdobyły wyróżnienia w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013.

Monografia autorstwa Marii Zientary „Krakowscy artyści i ich sztuka w latach 1939-1945” wydana przez Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, zajęła pierwsze miejsce w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013.

Wśród wyróżnionych znalazły się również dwa zeszłoroczne projekty Muzeum Historycznego:

Projekt „Udostępnienie i digitalizacja zbiorów 2D w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa” – drugie miejsce w kategorii Digitalizacja i nowe technologie.

Trzecim wyróżnionym projektem jest „Konserwacja unikatowej części kolekcji kostiumów teatralnych ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa”.
Zdobył on trzecią lokatę w kategorii Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, jego celem jest wyłonione najwybitniejszych dokonań w sferze działalności muzealnej. Wyróżnienie w konkursie jest jedną z najwyższych form uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. W jury konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele świata nauki i kultury, powołani przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marta Śmietana

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: