Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 12 marca 2014, 20:21:28
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Powalczą o Talię

Powalczą o Talię

Znamy już uczestników drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, który odbędzie się w ostatni weekend marca na deskach tarnowskiego teatru. Cztery teatry nieinstytucjonalne powalczą także o zaproszenie na TALIĘ. 

W ostatni weekend marca tarnowska publiczność przeniesie się do Paryża, gdzie w niewiadomych okolicznościach została zamordowana staruszka i jej córka. Będzie uczestniczyć w procesie powstawania rymowanej historii najbardziej wymyślnego wydarzenia, na własne oczy przekona się jaka jest rola reżysera i sponsora w produkcji filmowej, a na koniec jedno ich słowo będzie inspiracją godzinnego przedstawienia. To wszystko podczas drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, do którego przez ostatnie tygodnie, przedstawiciele ośrodków teatralnych z Lublina, Olsztyna, Bydgoszczy i Wrocławia, poszukiwali najlepszych spektakli komediowych teatrów nieinstytucjonalnych. Spośród wielu propozycji do Przeglądu zostały zaproszone cztery zespoły teatralne, które powalczą także o udział w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Niebagatelna będzie tu rola publiczności, która swoimi brawami wskaże najśmieszniejszy spektakl, czyli ten który zobaczymy jeszcze raz we wrześniu – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru.

Foto Artur Gawle.Teatr Improv NoPotatoes z Lublina


 

Program Przeglądu Przedmieście:

29 marca godz. 17.00 Adgar Allan Poe „Zabójstwo przy rue Morgue”, reż. Maciej Masztalski, Teatr Ad Spectatores z Wrocławia

29 marca, godz. 19.00 „Rymem Go!” Afront wraz z Publicznością, Teatr Improwizacji Afornt z Warszawy

30 marca, godz. 17.00 Grzegorz Reszka „Epopeja”, reż. Grzegorz Reszka, Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy

30 marca, godz. 19.00 „Living room”, Teatr Improwizowany Hofesinka z Warszawy 

Szczegółowe informacje na stronie www.teatr.tarnow.pl 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: