Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 22 listopada 2013, 22:24:40
Autor: norwid
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Polo - wernisaż wystawy Adama Kozika

Polo - wernisaż wystawy Adama Kozika

 Serdecznie zapraszamy do Galerii Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) na wystawę prac Adama Kozika. Wernisaż wystawy pn. POLO odbędzie się 18 października, o godz. 18.00, wstęp wolny.

Adam Kozik
Urodzony 24 września 1972 w Krakowie. W latach 1993-1998 studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. W 1998 obronił dyplom w Katedrze Projektowania Obiektów Użyteczności Publicznej prof. Zbigniewa Radziewanowskiego. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektury. Od 2001 prowadzi pracownię projektową architektury Abj Projekt. W 2013 założył kolejną pracownię projektową Ar-De Studio Architecture & Design. Pierwsze wystawy autorskie malarstwa w 2012 m.in. w Galerii Wiatrak Konrada Kuźniewskiego w Krakowie oraz w Galerii Wzgórze prowadzonej przez Franciszka Kukiołę w Bielsku-Białej.

Na obrazach z cyklu „ Polo”  Adama Kozika dostrzegamy pewne postacie, niemniej są one z trudem rozpoznawalne. Geometryczne figury przechodząc w barwne plamy  zdają się eksplodować i wirować w świetle , w którym możemy je przez chwilę oglądać.  Pewna niezwykła siła sprawia tutaj , że ciała koni i jeźdźców rozpadają się na na kawałki , jednakże to ta sama siła  nie pozwala im  rozpaść się całkowicie i zginąć w chaosie . Inaczej mówiąc choć nie zachowują one znanej nam formy , w której wszystkie części zostają wyraźnie wyszczególnione , nie osiągają również poziomu abstrakcji , w której rozpoznanie ich nie jest już możliwe. Tym samym malarstwo to oscyluje pomiędzy tym co nieokreślone, będące efektem przemocy,  a tym co figuratywne i przemyślane. Pomiędzy strategią gry i samą rozgrywką, która zdaje się niezwykłym i niemożliwym do uchwycenia w pełni fenomenem. Poruszając się na krawędzi  rozpoznawalnych form  i nieujarzmionego przepływu materii, artysta stara się wydobyć siły oraz energie ukryte w rzeczach bez pogrążania ich w anarchii, czystym nieokiełznanym i niestabilnym życiu , w którym uległyby całkowitemu zatraceniu, a które pozostaje tutaj jedynie w sferze intuicji .  Tekst: Jacek Romański

Organizatorzy wystawy:Prace można oglądać do 12 listopada b.r., wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, oraz NAUTILUS Salon Antykwaryczny

Szczegółowa Informacja:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, Kraków
12 644 27 65 w. 18
sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!







Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: