Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 29 maja 2013, 14:45:15
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Podhale i zakopianka bez reklam?

Podhale i zakopianka bez reklam?

Czy jest szansa by szpetne reklamy zniknęły w końcu z centrum Zakopanego oraz zakopianki? Małopolski senator Janusz Sepioł współtworzy właśnie prezydencką usatwę, która ograniczy liczbę reklam przy drodze m.in po to by poprawić bzpieczeństwo i nie psuć krajobrazu. Zgodnie z projektem to gminy będą decydować gdzie będzie się można reklamować. 

Ustawa ma dać samorządom prawo do decydowania o zasadach rozmieszczenia i wielkości reklam. Rady gmin będą mogły wskazać miejsca sytuowania reklam, ogrodzeń czy obiektów małej architektury. Gmina będzie mogła też pobierać opłaty od ustawianych na jej terenie reklam. Jesienią projekt ma trafić do Sejmu i być może jeszcze w tym roku wejdzie w życie.

Równocześnie w Zakopanem burmistrz Zakopanego Janusz Majcher zadeklarował chęć utworzenia na terenie Zakopanego tzw. parku kulturowego, czyli planu regulującego wygląd miasta. Podobny park istnieje już w krakowskim centrum i w znaczący sposób wpłynął na zmniejszenie liczby niechcianych i brzydkich reklam. Teraz pojawia się szansa, że do Krakowa dolączy kolejne małopolskie miasto. Trzymamy kciuki by inicjatywa się powiodła!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: