Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 02 września 2014, 19:00:09
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Poczta Balonowa MHK

Poczta Balonowa MHK

 

Czy kiedykolwiek widzieliście Państwo prawdziwy balon startujący z Małego Rynku w Krakowie? Stanie się tak już niebawem!

 W dniu 4 września br. o godz. 17.00 w Kamienicy Hipolitów przy pl. Mariackim 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Przepis na Kraków Jerzego Dobrzyckiego”. Wystawa opowiadać będzie m.in. o przedwojennym święcie miasta, jakim były Dni Krakowa. Osobliwością pierwszych Dni Krakowa w roku 1936 była poczta balonowa. Dwa razy w tygodniu można było nadać balonem „Kraków” listy i kartki pocztowe, ostemplowane specjalnym datownikiem urzędu pocztowego nr 2 w Krakowie i stemplem z napisem „Balon Kraków”

Z okazji wystawy, we współpracy z Pocztą Polską (Biurem Marketingu i Filatelistyki, Regionalnym Koordynatorem ds. filatelistyki, Region Sieci w Krakowie) Muzeum Historyczne Miasta Krakowa organizuje Pocztę Balonową MHK

Start balonu z Małego Rynku nastąpi w dniu 4 września 2014 roku ok. godziny 18.00 (przelot balonu zależny będzie od warunków atmosferycznych). Z okazji „Poczty Balonowej MHK” Poczta Polska przygotowała kartkę pocztową, a we współpracy z MHK datownik okolicznościowy, datownik informacyjny oraz nalepkę. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem poczty balonowej.

Źródło:http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n35-n3525, http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n35-n3515.

Więcej informacji udziela: Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Krakowie (telefon: 12 254 88 43, e-mail: boguslawa.konieczny@krakow.poczta-polska.pl). Ze strony MHK: Katarzyna Winiarczyk (12 619 23 48), k.winiarczyk@mhk.pl

Okolicznościową kartkę pocztową można zakupić od dnia 20 sierpnia br. (więcej informacji w regulaminie powyżej). Podczas wernisażu rozdawane będą także muzealne kartki pocztowe, które także będzie można wysłać pocztą balonową.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wysyłania kartek pocztowych i listów w ten nietypowy sposób – z pewnością będą one miłą niespodzianką dla każdego adresata!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: