Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 27 kwietnia 2013, 17:07:50
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Festiwale » PKS Festival

PKS Festival

PKS Festival jest to wydarzenie, której na stałe wpisało się w kalendarz imprez muzycznych Stowarzyszenia Centrum Kultury „Rotunda”, a także w świadomość krakowskich studentów. Do tej pory festiwal miał zasięg ogólnopolski, jubileuszowa 10 edycja  (15-16.03.2013) będzie międzynarodową. Cel pozostał niezmienny - promowanie twórczości młodych, debiutujących artystów poprzez umożliwienie im występu na profesjonalnej scenie muzycznej.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2004 roku pod nazwą: Przegląd Studenckich Zespołów Amatorskich. Było to spotkanie muzyków z obszaru całej małopolski.

Od 2006 roku PKS odbywa się w Centrum Kultury „Rotunda”, a od 2007 roku ma rangę wydarzenia ogólnopolskiego. W 2008 roku poza możliwością pokazania się szerszej publiczności, młodzi artyści mogli brać udział w warsztatach i spotkaniach
z wykwalifikowanymi muzykami. Założeniem było, aby początkujący muzycy mogli podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się od doświadczonych kolegów, co możeich czekać na dalszych etapach kariery. Warsztaty muzyczne prowadzili między innymi Grzegorz Gryboś i Roman Ślazyk. W 2011 roku organizatorzy stworzyli możliwość uczestniczenia w otwartych warsztatach oraz zapoznania się z historią muzyki dzięki udziałowi w projekcji dokumentu „Beats of Freedom - Zew Wolności”, której towarzyszyła dyskusja z jego twórcami – Wojtkiem Słotą Leszkiem Gnoińskim.

W czasie dziewięciu edycji, poza zespołami studenckimi startującymi w konkursie, w „Rotundzie” grały także formacje zagraniczne (takie jak pochodzący z Wilna The Fly). Każdego roku finałowe koncerty uświetniają występy gwiazd. Gościliśmy już między innymi: Andrzeja Smolika, Sangura, Świetliki, Translola, Oszibaracka, L.Stadt, Tymon Tymański & The Transistors oraz Łąki Łan.

PKS Festival nie ogranicza muzyków w żaden sposób. Nie jest dla nas ważne, jaki rodzaj muzyki reprezentują zgłaszające się na przegląd zespoły, ani jaki staż na rynku muzycznym posiadają.  Najważniejsze, aby potrafili rozruszać festiwalowy autobus!
Dlatego właśnie nasze jury składa się z profesjonalistów z branży muzycznej, którzy potrafią rozpoznać prawdziwy talent. Do tej pory pomagali nam: Tomasz Buszewski, Piotr Kabaj, Marika, Tymon Tymański, Rafał Żygiel, Jarosław Szubrycht, Michał Figurski, Ewa Langer, Yach Paszkiewicz oraz Krzysztof Skiba.

 

źródło: www.pksfestival.com

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: