Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 14 maja 2013, 12:32:59
Autor: norwid
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Ogrody sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa - konkurs

Ogrody sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa - konkurs

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Polski Klub Ekologiczny - Okręg Małopolska pragnie po raz OSIEMNASTY zaprosić mieszkańców Krakowa do udziału w konkursach:

OGRODY SĄSIEDZKIE i PNĄCZA DLA KRAKOWA.

Zapraszamy do konkursów mieszkańców Krakowa, członków spółdzielni
i wspólnot mieszkaniowych, administratorów komunalnych zasobów mieszkaniowych oraz właścicieli wielorodzinnych kamienic, wszystkie osoby i grupy mieszkańców, które z zaangażowaniem tworzą ogrody, pielęgnują zieleń, sadzą pnącza przy blokach i kamienicach Krakowa.

Honorowy patronat nad konkursami przyjął Pan Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Konkursy Ogrody sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa, jak pokazuje doświadczenie siedemnastu lat organizacji są sposobem na pobudzanie i wyzwalanie aktywności mieszkańców Krakowa, zachęcają do podejmowania się społecznego uprawiania zieleni wokół bloków i kamienic.

Jak co roku będziemy z przyjemnością odwiedzać i podziwiać Państwa ogrody
i stanowiska pnączy. Jak co roku wybierzemy i nagrodzimy te najpiękniejsze, które utrwalimy na fotografiach i zaprezentujemy na wystawach.

                                                                    

W ROKU 2012 PROPONUJEMY NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA

- do 7 czerwca przyjmowanie zgłoszeń
- 10 - 14 czerwca komisyjne przeglądy zgłoszonych ogródków i stanowisk pnączy oraz realizacja dokumentacji fotograficznej

Jak zwykle spotkania z komisją oceniającą złożoną ze specjalistów będą okazją do merytorycznych konsultacji i udzielania porad, wymiany uwag i doświadczeń.

Odwiedzane ogrody i stanowiska z pnączami będą oceniane w dwóch kategoriach:

1. Zgłoszone po raz pierwszy do konkursów według następujących kryteriów:

DLA OGRODÓW : sąsiedzki charakter powstania i użytkowania terenu zielonego, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, funkcjonalność i dostosowanie do najbliższego otoczenia, pomysłowość, układ kompozycyjny, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, stopień pielęgnacji.
DLA PNĄCZY : funkcja pnączy w kontekście otoczenia czyli zintegrowanie z koncepcją urbanistyczną, właściwy dobór roślin dla stanowiska, wizja twórcza autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranne prowadzenie i pielęgnacja roślin, ogólny wyraz estetyczny.

2. Zgłoszone po raz kolejny do konkursów według następujących kryteriów:

DLA OGRODÓW : stopień pielęgnacji ogrodu na przestrzeni lat, zakres wprowadzanych zmian kompozycyjnych oraz w doborze roślin, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność.

DLA PNĄCZY : stopień pielęgnacji na przestrzeni lat, realizacja wizji twórczej autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranność w prowadzeniu i ogólny wyraz estetyczny.

Uczestnicy konkursu zostaną telefonicznie powiadomieni o dacie wizyty komisji. W miesiącu lipcu br. planujemy otwarcie wystawy fotograficznej i początek kampanii promującej najciekawsze ogrody sąsiedzkie i stanowiska pnączy w Krakowie.

Wystawa, tradycyjnie zostanie zaprezentowana w holu Urzędu Miasta Krakowa, może być także wypożyczana zainteresowanym instytucjom i organizacjom.

Tegoroczną edycję konkursów projektu „Miasto – Ogród” zakończymy XVIII Spotkaniem Miłośników Ogrodów. O terminie spotkania powiadomimy Państwa telefonicznie.
Podczas spotkania nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.

Serdecznie zapraszamy

Koordynator projektu „ MIASTO - OGRÓD” :
Elżbieta Urbańska – Kłapa
przyjmuje zgłoszenia i udziela informacji. tel. 12 644 27 65 w. 21,
e- mail: elzbieta.uk@gmail.com

Nasz adres: Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida , os. Górali 5,
31 – 959 Kraków 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: