Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:50:28
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Obwodnica Nowego Sącza. Początek budowy w tym roku?

Obwodnica Nowego Sącza. Początek budowy w tym roku?

Nowy Sącz ma w końcu szanse na budowę obwodnicy. Według zapowedzi prezydenta miasta oraz polityków zapewniono już finansowanie dla północnego odcinka obwodnicy od Zabełcza do ul. Marcinkowickiej z mostem na Dunajcu. Budowa ma kosztować ok. 80 mln złotych i rozpocząć się w tym roku.

Przyspieszenie budowy, na która miasto czeka już co najmniej kilkanaście lat ma wynikać z decyzji Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, która miała zapewnić o dotacji inwestycji w wysokości 68 mln złotych. Było to możliwe gdyż na przełomie roku uzyskano decyzję środowiskową na ten fragment północnej trasy.

Teraz, zgodnie z zapowiedziami, potrzeba około półtora miesiąca na zgromadzenie odpowiednich dokumentów do podpisania umowy,póxniej należy rozpisać przetarg, a budowa ma szanse rozpocząć się jesienią. Inwestycja musi zostać przeprowadzona sprawnie ponieważ zakończenie inwestycji musi nastąpić w 2015 roku.

Nowy fragment obwodnicy, będzie już drugim elementem obwodnicy Nowego Sącza. Na razie istnieje 7 km objazd Podegrodzia i Stadeł na zachód od Starego Sącza. Po ukończeniu obecnie planowanej inwestycji do budowy pozostaną jeszcze 2 odcinki. Pierwszy od ul. Marcinkowickiej do Biczyc Dolnych oraz drugi Biczyce Dolne - Brzezna. Na drugi odcinek Powiat Nowosądecki zamroził już 13 mln euro, wydano na niego również decyzję środowiskową, a budowa musi rozpocząć się do  zimy. Problemem jest  brakujący odcinek ul. Marcinkowska - Biczyce, w ramach drogi krajowej. Nie ma na niego decyzji środowiskowej, a przez protesty mieszkańców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od budowy tego fragmentu. Trwają rozmowy nad przejęciem odpowiedzialności za ten fragment przez Województwo Małopolskie.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: