Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 03 października 2013, 12:10:48
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe trasy rowerowe w Nowym Targu!

Nowe trasy rowerowe w Nowym Targu!

W Nowym Targu powstały dobrze oznaczone i opisane nowe trasy rowerowe. 

Nowe trasy zbudowano w ramach projektu pt; „Nowotarski Odcinek Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr“ polegającym m.in. na budowie fragmentu ścieżki rowerowej w technologii o najwyższym standardzie, w ciągu wytyczonego Szlaku Rowerowego wokół Tatr.

Celem ogólnym projektu jest rozwój i intensyfikacja współpracy między społecznościami po obu stronach granicy, mająca w przyszłości przyczynić się do poprawy sytuacji w dziedzinie turystyki. Inne cele projketu to: realizacja fragmentu Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr, przybliżenie wartości kulturowych rowerzystom przejeźdżającym przez Nowy Targ oraz promocja ideii budowy Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr w społecznościach Nowego Targu i Ružomberoku.

W ramach realizowanego projektu zostanie wydany dwujęzyczny audioprzewodnik po Nowotarskim Odcinku Szlaku Kulturowego wokół Tatr, który zostanie wykonany na płytach DVD. Ponadto każdy rowerzysta będzie mógł ściągnąć go jako mobilną aplikacje ze strony internetowej dla rowerzystów, zlokalizowanej na serwerze Urzędu Miasta. Posłuży ona jako audioprzewodnik odsłuchiwany podczas jazdy za pomocą odtwarzaczy mp3 lub smartfonów. Audioprzewodnik w sposób żywy, atrakcyjny i z humorem wprowadzać będzie w trakcie jazdy w bogactwo kulturowe i przyrodnicze Nowego Targu.

Z wyznaczonymi trasami i ich opisami można zapoznać się tutaj>>>

Dla promocji Nowotarskiego Odcinka Szlaku Kulturowego wokół Tatr, w dniu otwarcia nowego fragmentu ścieżki rowerowej, zostanie zorganizowany Rajd wokół Nowego Targu.

Wartość całego projektu wynosi: 70 210,00 Euro Mikroprojekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

źródło: www.szlakrowerowy.nowytarg.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!







Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.