Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 30 listopada 2012, 14:42:41
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe skarby w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Nowe skarby w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Nowe skarby w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

O prawie 2,4 tys. zabytków zwiększyły się w tym roku zasoby Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Są wyrobów rzemiosła artystycznego, obrazów, fotografii, dokumentów. Jak poinformował dyrektor muzeum, Michał Niezabitowski, na ten cel wydano prawie 280 tys. zł.

Do najbardziej wartościowe nowe przedmioty to: pierścień z portretem Tadeusza Kościuszki, wykonany w 1792 r. przez Jana Regulskiego - złotnika króla Stanisława Augusta Poniatowskiego; XVII-wieczny srebrny kufel autorstwa złotnika Veita Kocha z przełomu XVI i XVII w.; biżuteria sprzed kilku wieków.

W Pałacu Krzysztofory została zaprezentowana cześć z nowych nabytków m.in. pochodzący z pocz. XX w. pastelowy "Targ rybny" Artura Markowicza pokazujący czarne postacie w pobliżu portu, olejne dzieło "Krajobraz po burzy" Abrahama Neumana z I poł. XX w. czy brązową rzeźbę "Jan Kiliński" autorstwa rzeźbiarza żyjącego w XIX i XX w. Michała Stefana Korpala. Statuetka wysokości 50 cm jest odlewem w skali 1:1 będącym modelem pomnika Jana Kilińskiego z pocz. XX w. Odlew wykonał Instytut Odlewniczy w Krakowie na podstawie skanu 3D.

źródło: polskalokalna.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: