Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 12 kwietnia 2013, 10:20:23
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe drzewa w Lanckoronie zmniejszą krakowski smog?

Nowe drzewa w Lanckoronie zmniejszą krakowski smog?

W sobotę w Lanckoronie zorganizowana zostanie wielka akcja sadzenia drzew w ramach akcji obywatelskiej "Zabij smoga nad Krakowem". Dzięki niej organizatorzy chcą posadzić 12  tysięcy sadzonek buków i sosen na obszarze 2 hektarów. Akcja ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w Krakowie i okolicy.

Akcja sadzenia drzew odbędzie się w sobotę. Rozpocznie się od godziny 10 do 16. Działki znajdują się w Lanckoronie, na granicy z gminą Kalwaria Zebrzydowska, około 10 km w linii prostej od Krakowa. Sadzonki zostały podarowane uczestnikom akcji przez Nadleśnictwo Andrychów. Będzie ich 12 tysięcy. Pracownicy nadleśnictwa mają też na miejscu wydawać sprzęt do sadzenia oraz służyć radą.

Uczestnicy akcji otrzymają darmową kiełbasę na ognisku, upominki, a także skorzystają z darmowego parkingu. Do wzięcia udziału w akcji zaprasza się całe rodziny. Szczegóły znaleźć można na Facebooku [link].

Inicjatywa sadzenia drzew jest jedną z pierwszych z serii wydarzeń ekologicznych, którą chcą zapoczątkować rzemieślnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic, zrzeszeni w kalwaryjskim Cechu Rzemiosł Różnych. Akcję wspiera wójt Lanckorony Zofia Oszacka.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: