Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:47:30
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe Cetrum Lawinowe na Kalatówkach

Nowe Cetrum Lawinowe na Kalatówkach

W Tatrach na Polanie Kalatówki uruchomiono drugie na terenie parku narodowego stacjonarne treningowe centrum lawinowe. Centrum ma umożliwić wszystkim chętnym przećwiczenie zachowań i technik w razie wystąpienia lawiny. 

Nowe Centrum Lawinowe powstało jako element akcji „Lawinowe ABC”. Ma służyć wszystkim chętnym wybierającym się zimą w góry. Zarówno zwykłym turystom, jak i profesjonalnym wspinaczom, taternikom, a także narciarzom. Obiekt to pionierska inwestycja, obiekt jest udostępniony wszystkim chętnym. Wcześniej z takich rozwiązań mogli korzystac jedynie toprowcy.

W centrum można nauczyć się jak odnaleźć zasypaną w śniegu walizkę, którą można zlokalizować detektorem. Warunkiem skorzystania z urządzenia, jest posiadanie zestawu lawinowego (detektora, sondy i łopatki). 

Centrum będzie otwarte od świtu do zmierzchu. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10–15 będzie można poćwiczyć pod okiem przeszkolonych wolontariuszy parku narodowego, którzy będą posiadać ze sobą 2 zestawy lawinowe.

Centrum umiejscowione jest na Kalatówkach, a więc blisko popularnych szlaków turystycznych, nieopodal Hotelu Górskiego na Kalatówkach. Podobne centrum lawinowe działa przy schronisku w Dolinie Pięciu Stawów.


Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: