Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:48:32
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe autobusy Solarisa w Krakowie

Nowe autobusy Solarisa w Krakowie

Do Krakowa przujechało wczoraj pięć nowoczesnych autobusów Solarisa. Kolejne pojazdy będą dostarczane przez kilka najbliższych tygodni. W sumie MPK SA zyska 29 nowych autobusów. Będą to przede wszystkim pojazdy 12-metrowe, tylko cztery z nich to autobusy przegubowe. To już kolejna partia ze 100 pojazdów zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w 2011 roku. Do tej pory zostały już dostarczone 43 autobusy.

Nowe pojazdy cechuje bogate wyposażenie: funkcjonuje w nich nowoczesny system informacji pasażerskiej, klimatyzacja, monitoring, oraz automaty biletowe. W wyposażeniu znalazły się także nowoczesne kasowniki, dzięki którym pasażerowie będą mogli sprawdzić wszystkie dane zapisane na Krakowskiej Karcie Miejskiej, m.in. datę ważności biletu oraz na jakie linie bilet został wykupiony. Producent zadbał także o to, aby autobusy były bezpieczne. W komorze silnika został zamontowany system wykrywania i gaszenia ognia.

Jednocześnie są to pojazdy spełniające najwyższe europejskie normy związane z ochroną środowiska (silniki spełniają standard emisji spalin EEV).

Warto podkreślić, że nowe pojazdy zastąpią najstarsze krakowskie autobusy marki Scania.

MPK SA posiada 504 autobusy. Wszystkie są niskopodłogowe.

 

źródło: www.mpk.krakow.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: