Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 20:55:55
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła-Jan Paweł II i młodzi - wystawa multimedialna

Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła-Jan Paweł II i młodzi - wystawa multimedialna

W dniach od 16 kwietnia do 11 maja 2014 roku (wernisaż 15 kwietnia o godzinie 15:00) - w namiocie na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie multimedialna wystawa pt. "Nie lękajcie się młodości - Karol Wojtyła-Jan Paweł II i młodzi". Na wystawę zapraszają Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut oraz Ksiądz Dziekan Krzysztof Straub, którzy objęli honorowy patronat nad wystawą. 

Wystawa "Nie lękajcie się młodości - Karol Wojtyła-Jan Paweł II i młodzi" powstała pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z okazji inauguracji Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie". W ramach instalacji multimedialnej eksponowane są unikatowe zdjęcia z lat młodości księdza Karola Wojtyły oraz z pontyfikatu Jana Pawła II. Do wystawy zostały wykorzystane zdjęcia z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Archiwum Ruchu Światło-Życie, Archiwum Multimedialnego JPII w Bielsku-Białej, a także od osób prywatnych, m.in. Stanisława Rybickiego, Jerzego Ciesielskiego oraz Grzegorza Gałązki. Na wystawie prezentowane są również archiwalne materiały filmowe - z lat 60-tych autorstwa prof. Jan Wodnieckiego, animacje, teledyski z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski - udostępnione przez krakowski oddział TVP. 

Wystawa przedstawia relacje Karola Wojtyły – Jana Pawła II z młodymi. Zestawienie czarno-białych zdjęć (lata 1950-1978) oraz w większości kolorowych fotografii z okresu pontyfikatu (głównie 1979-2003), a także wybór Jego wypowiedzi pozwala prześledzić kształtowanie się tych relacji w czasie – zaczynając od duszpasterstwa akademickiego, wizytacji i spotkań z młodzieżą oazową ks. Karola Wojtyły, później biskupa i ordynariusza krakowskiego, poprzez spotkania z młodymi w ramach papieskich pielgrzymek, Światowych Dni Młodzieży i Jubileuszu 2000.

Ojciec Święty przekonywał, by nie lękać się młodości, która może odkrywać i realizować swe człowieczeństwo, swe dziedzictwo wiary poprzez liturgię, poprzez modlitwę, poprzez wspólnotę-dialog-kulturę i odpoczynek. Spotykając się z młodymi na tych drogach Jan Paweł II nie bał się stawiać im wymagań i zadań, prosić o podjęcie troski o rodzinę i Kościół w Ojczyźnie i na świecie.

 Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o ludziach młodych, którzy być może nie mieli okazji poznać bliżej Ojca Świętego Jana Pawła II, jak i do ludzi starszych, dla których Papież był źródłem wielu życiowych inspiracji.

 Wystawa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00 - wstęp wolny.

 Organizatorzy wystawy: Urząd Miasta w Oświęcimiu oraz Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media z Bielska-Białej.

 Partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu.

 Mecenasi: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu, Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Budowlanych DĘBOWSKI, Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, DOMENA Sp. z o.o., Fundacja Stefczyka.

wystawa

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: