Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 07 października 2014, 19:20:49
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Muzeum Historyczne zaprasza na wydarzenie Zmiana czasu... i kapelusza

Muzeum Historyczne zaprasza na wydarzenie Zmiana czasu... i kapelusza

25 października Kamienica Hipolitów zaprasza na święto oddziału!

To dzień, w którym przestawimy zegarki, ale przede wszystkim  przestawiamy się psychicznie na inną porę roku.  Widomym znakiem tej zmiany bywał w dawnych czasach … nowy kapelusz !  Kiedyś nieodzowny element  garderoby , bez którego żadna szanująca się niewiasta nie mogła wyjść z domu.

Tego dnia chcemy  przybliżyć  zwiedzającym Kamienicę Hipolitów  - poprzez kolekcję naszych portretów - historię kapelusza.  Zachęcimy  do poszukania ciekawych nakryć głowy na obrazach z naszej kolekcji i,  opowiemy o modystkach i modniarkach, „magazynach towarów modnych”  i o tym,  dlaczego niektórzy kapelusznicy bywali szaleni… 

Zobaczymy  multimedialny pokaz zdjęć z naszych zbiorów i wystawę współczesnych kapeluszy z pracowni modniarskiej Kazimiery Krzemińskiej.  Miłym akcentem dnia będzie  monodram w wykonaniu Ewy van Wees z kapeluszem jako motywem przewodnim.  Akompaniament zapewni  Michał Walkowicz.

Do zabawy zapraszamy również dzieci – każdy wykona własny kapelusz oraz ozdobi go w indywidualny sposób. Panie będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w monidle. 

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz młodszych, którym będą pomagać opiekunowie. Do pracy można się przyłączyć w dowolnym momencie miedzy godz. 11.00-13.00 w gościnnych wnętrzach Cafe Bar Magia. 

10.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej

11.15 – występ

12.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej

13.15 – występ

15.15 – występ 

Wstęp wolny, na zwiedzanie tematyczne możliwość rezerwacji udziału telefonicznie lub mailowo, poprzez Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60, info@mhk.pl.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: