Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 20 maja 2014, 19:18:20
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

15 maja ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014. Tegoroczny festiwal będzie obfitował w wydarzenia skoncentrowane wokół relacji fotografii i wiedzy. Za tytułem 12. edycji – Re:Search – kryje się refleksja organizatorów, że wielu spośród pionierów fotografii było nie tyle estetami poszukującymi nowego artystycznego medium, co raczej ambitnymi naukowcami, poszukiwaczami i badaczami. Fotografia stała się dla nich wizualnym narzędziem zdolnym służyć, wspierać i wzmacniać ich dążenia w bardzo szerokim zakresie dyscyplin. Festiwal potrwa miesiąc, do 15 czerwca. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Kuratorem Programu głównego tegorocznej – eksplorującej potencjał fotografii uwikłanej w służbę wiedzy – odsłony Miesiąca Fotografii w Krakowie jest Aaron Schuman, artysta, krytyk, badacz. Organizatorzy postawili sobie za cel zbadanie, w jaki sposób wielu współczesnych artystów, naukowców, fotografów, kuratorów, historyków i pisarzy, zajmujących się kilkoma dziedzinami nauki i sztuki, korzysta z fotografii jako punktu wyjścia.

W kalendarium MFK 2014 znajdą się wystawy (zarówno gwiazd światowej fotografii prezentowane w programie głównym, jak i obiecujących debiutantów z Polski i Europy Wschodniej w ramach Sekcji ShowOFF), IX Przegląd Portfolio (wraz z konkursem dla Uczestników i atrakcyjną nagrodą Griffin Art Space, Mecenasa 12. edycji MFK), Spotkania mistrzowskie (w tym roku realizowane w dwóch blokach tematycznych), warsztaty oraz wiele innych propozycji. 

Program festiwalu >>>

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: