Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 24 lipca 2013, 11:00:58
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej od soboty w Krakowie

Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej od soboty w Krakowie

Po raz drugi na krakowskich błoniach odbędą się Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej. Impreza prezentuje tradycję, kulturę i język romski. To wszystko w sobotę i niedzielę.

Na Błoniach powstanie obozowisko cygańskie, w którym można będzie poznać kulturę i tradycję Romów. W czasie imprezy będzie można m.in. obejrzeć wystawę prac malarstwa, fotografii i wzornictwa Romów. Na uczestników czekają pokazy sztuki kulinarnej i degustacje. Piknik zacznie się w sobotę 27 lipca o godzinie 11 i potrwa do niedzieli 28 lipca do godziny 16.

Na scenie wystąpią zespoły: Roma Fest (Rumunia), Bachtale Apsa (Czechy), Romen (Ukraina), Gypsy Devils (Słowacja), Kałe Jakha (Polska). W niedzielę publiczności zaprezentują się: Vojasa (Węgry), Roma Fest (Rumunia), WZ-Orkiestra (Białoruś). Na zakończenie jeszcze raz wystąpią Kałe Jakha.

Organizatorami Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej są: Towarzystwo Krzewienia Tradycji i Kultury „Kałe Jakha”, Urząd Miasta Krakowa, Białoruska Alternatywa w Krakowie, Krakowskie Forum Dialogu Międzykulturowego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Jacek Majchrowski, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, konsulat generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Ambasada Węgier w Warszawie.

Strona organizatora: http://mdkr.pl/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: Festiwale