Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 06 czerwca 2014, 19:57:23
Autor: admin
Home » Menu Główne » Gdzie spać? » Ogłoszenia i oferty specjalne » Mazury atrakcyjnym kierunkiem urlopowym dla kobiet

Mazury atrakcyjnym kierunkiem urlopowym dla kobiet

Jeśli jesteśmy wyjątkowo aktywnymi kobietami, jeśli lubimy podróżować i poznawać nowe miejsca, koniecznie powinnyśmy zastanowić się nad wycieczką na Mazury. Dlaczego właśnie tam? Choć w Polsce jest całe mnóstwo wspaniałych zakątków to właśnie Mazury wydają się być jednym z najbardziej atrakcyjnych. Prezentują one bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, są niezwykle cennym obszarem pod względem przyrodniczym nie tylko w skali kraju, ale i całej Europy. Każda kobieta, która ceni sobie spokój i bliski kontakt z naturą, na pewno będzie zachwycona Mazurami. Właśnie ten zakątek kraju idealnie wprost nadaje się na kobiece podróże.

W przepięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich zlokalizowane są najbardziej popularne i cenione mazurskie miejscowości o charakterze typowo turystycznym, wypoczynkowym. Wśród nich należy wymienić Mikołajki, Giżycko, Węgorzewo, Pisz. Na nie mniejszą uwagę zasługują Olsztyn, Ostróda, Lidzbark Warmiński, Mrągowo. Każda z miejscowości położona jest nad malowniczymi jeziorami, które są doskonale zagospodarowane. Nie ma to jak wypoczywać w blasku słońca z ulubioną książką czy gazetą w dłoni, wygodnie wyciągnąć się na kocu nad brzegiem jeziora i po prostu odpoczywać, ładować akumulatory - to jest to, co większości pań przypadnie do gustu!

Niezależnie od tego, gdzie pojedziemy, możemy oddawać się mniej czy bardziej wymagającym sportom wodnym, dzięki rozbudowanej sieci kanałów mazurskich możemy zwiedzać poszczególne miejscowości podróżując szlakami wodnymi. Mazury to także cudowne kompleksy leśne. Tu koniecznie należy wymienić największy leśny kompleks na Mazurach, którym jest Puszcza Piska przylegająca do Mazurskiego Parku Krajobrazowego czy Puszcza Borecka znajdująca się na wschód od jeziora Mamry. Kobiety, które nie boją się wyzwań i bardzo aktywnego spędzania czasu, mogą skorzystać przykładowo z licznych ofert spływów kajakowych. Te panie, które jednak bardziej zapragną wyciszyć się niż wyszaleć, także nie będą się nudzić.

Mazury, ze względu na swoje położenie, oferują niezliczoną wręcz ilość szlaków turystycznych. Są doskonałym zakątkiem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, Nordic Walking itp. Mazury charakteryzują się także bogactwem wyjątkowo cennych w skali kraju i Europy zabytków, szczególną uwagę trzeba zwrócić na monumentalne zamki i świątynie religijne. Warto zastanowić się nad wyjazdem w pojedynkę lub z przyjaciółką. Czasem odpoczynek od dzieci i męża bardzo dobrze robi i każdej zmęczonej, zapracowanej pani domu należy się, a kobiece wakacje są zupełnie inne niż wakacje rodzinne czy romantyczne, spędzone z drugą połówką. Nie bójmy się zatem wyzwań i samodzielnych wyjazdów, bo mogą się nam one bardzo opłacić!

Wybierając się na Mazury, zdecydowanie wcześniej trzeba zaplanować pobyt i znaleźć nocleg. Jeśli w pełni chcemy poczuć magię i atmosferę Mazur, najlepiej wybrać obiekt usytuowany malowniczo nad brzegiem jeziora - liczne zabytkowe obiekty pełnią obecnie rolę hoteli, pensjonatów, zajazdów. Warto skorzystać także z bogatej oferty Spa, bo połączenie pobytu na Mazurach z zabiegami Spa równa się wypoczynkowi idealnemu. Ciekawą ofertę w tym zakresie posiada Hotel SPA na Mazurach Krasicki z dużym wyborem zabiegów i masaży, centrum wellness z basenem oraz program zajęć ruchowych.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: