Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:09:49
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Mateusz Kuca


Udostepnij na Facebooku

Mateusz Kuca

1. Jaki jest Pana ulubiony zakątek Małopolski?

Ten "NAJ" wciąż czeka na odkrycie. A ten do którego często wybiegam myślami to górski szlak po sezonie. Kilku godzinny marsz w ciszy i samotność, to jest mój ulubiony „mobilny zakątek”.

2. Czy jest miejsce w Małopolsce, którego odkrycie dopiero Pan planuje?

Każda wędrówka, czy to do miejsc nowych, czy to do miejsc w których już byłem, jest dla mnie odkrywaniem danego miejsca. Tak więc jedyny plan na odkrywanie Małopolski jaki obecnie posiadam to wędrować, wędrować i jeszcze raz wędrować :)

 3. Czy jest coś co Pana szczególnie fascynuje w naszym regionie?

Kraków i okolice spowite mgłą, górskie szlaki poza sezonem, bogata historia, kultura, ludzie i walory przyrodnicze.

 4. Co jest dla Pana najważniejsze w fotografii?

Przytoczę tu słowa fotoreportera wojennego Dona McCullin; "Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali."

Staram się aby moje zdjęcia poruszyły w odbiorcy jakąś wewnętrzną strunę, czasem będzie to złość a czasem zachwyt, spektrum uczuć jakie mogą wywołać zdjęcia jest szerokie.

5. Czy ma Pan swoje ulubione zdjęcie związane z Małopolską? W jakich okolicznościach powstało? 

Na dzień dzisiejszy; Zadni Staw Polski w promieniach porannego słońca. Powstanie tego zdjęcia to przysłowiowy „fart”. Dzień zapowiadał się pochmurny i mało prawdopodobne wydawało się że przez ciężkie ołowiane chmury przebije się jakiś promień słońca. Ale jak to w górach często bywa, pogoda zmienia się z minuty na minutę. Słońce przebiło się przez ołowiane chmury i na kilka sekund podświetliło staw i zbocza wokół niego. Nie ma to jak znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze :)


*Mateusz Kuca urodził się w 1984 roku. Obecnie mieszka w Lublinie. Interesuje się fotografią, górami, turystyką i historią. Fotografię traktuje jako odskocznię od codzienności oraz sposób na wyrażanie tego co siedzi w jego wnętrzu. 

Miasto: Lublin

Galerie: 

https://www.facebook.com/mateusz.kuca.photography

Kontakt: fot.mateusz@gmail.com

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: