Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:11:20
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Marek Bednarz


Udostepnij na Facebooku

Marek Bednarz

1. Po pierwsze gratulujemy zwycięstwa w naszym konkursie fotograficznym. Jak długo Pan fotografuję?

Dziękuję za wyróżnienie. Fotografią cyfrową zajmuję się od 5 lat. Wcześniej kilka lat fotografowałem lustrzanką analogową.

2. Robi Pan zdjęcia głównie Małopolsce Zachodniej. Jest coś szczególnego w tym regionie?


Mieszkam blisko tego regionu, więc aby sfotografować wschód, nie trzeba ekstremalnie wcześnie wstawać. Przyroda w wielu miejscach jest czarująca. Wystarczy tylko przewidzieć warunki pogodowe, wstać i wyjść z domu. Później zarejestrować to na matrycy i zdjęcie gotowe.

3. Czy ma Pan swoje ulubione zdjęcie?


Ulubionego jeszcze nie. Może opowiem o niespodziewanym zdjęciu. Bażanty, bardzo kolorowe ptaki mogą czasem doprowadzić do "lekkiego zawału", gdy niespodziewanie z przeraźliwym krzykiem wyskoczą z pobliskich krzaków. Gdy zobaczyłem jednego podczas spaceru, to postanowiłem odwdzięczyć mu się tym samym i podszedłem go. Ku mojemu zdumieniu nie wystraszył się i pozwolił mi się sfotografować bez kamuflażu z bliskiej odległości. Czasem zdjęcia powstają, gdy się ich wcale nie spodziewamy.

4. Jakie miejsce w Małopolsce zawsze chciał Pan zobaczyć, ale jeszcze nie miał okazji?


Chciałbym zobaczyć Zakopane, zimową stolicę Polski. Jednak świadomość tłumu turystów, korków na "zakopiance" powoduje, iż omijam to miejsce szerokim łukiem. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyprawą na Spisz. To miejsce z pięknymi widokami na pobliskie Tatry.

5. Gdyby mógłby Pan polecieć do zobaczenia jakieś niezwykłe miejsce w Małopolsce Zachodniej?


Dla fotografa przyrody obszar Natura 2000 w Brzeszczach jest jak najlepszym wyborem. Znajdzie tam zarówno stawy, lasy, rzekę Wisłę jak również mnogość ptactwa i zwierzyny. Ponadto powinno się zobaczyć Miejsce Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince.


*Marek Bednarz mieszka na Śląsku, w Bieruniu. Od Małopolski dzieli go tylko Królowa Polskich rzek - Wisła. Fotografuje przyrodę, krajobrazy i to wszystko co go otacza. W weekendy raczej nie sypia za długo :-) Wschody mają swoją cenę.

Marek Bednarz jest zwycięzcą naszego konkursu fotograficznego: "Odkrywamy Małopolskę" dzięki zdjęciu "Bezludna Wyspa". Dowiedz się więcej o historii tego zdjęcia.

Miasto:

Bieruń

Galeria internetowa:

http://marekbednarz.digartfolio.pl/

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: