Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 03 grudnia 2012, 2:35:25
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Małopolska przyciągnie turystów biznesowych?

Małopolska przyciągnie turystów biznesowych?

Po raz pierwszy Małopolska została zaprezentowana na najważniejszych targach branży przemysłu spotkań - The Global Meetings & Incentive Exhibition (EIBTM), które odbywały się w dniach 27-29.11.2012

The Global Meetings & Incentive Exhibition EIBTM to druga co do wielkości branżowa impreza targowa na świecie. Prezentacja Małopolski zorganizowana została w ramach projektu unijnego „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych”*, którego głównym założeniem jest podniesienie konkurencyjności oferty turystyki biznesowej Małopolski wśród zagranicznych organizatorów spotkań. Podczas targów, na stoisku narodowym Polski swoją ofertę zaprezentowały m.in. Kraków Convention Biurea and Małopolska Region, KBF – przyszły operator Centrum Kongresowego ICE, Expo Kraków oraz PCO z Małopolski (profesjonalnie organizatorzy konferencji i kongresów).

Jak deklaruje Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Małopolska posiada niezwykły potencjał dla rozwijania turystyki biznesowej m.in. blisko 300 obiektów konferencyjnych, ponad 400 hoteli, oraz niezwykłe dziedzictwo historyczne i kulturowe. Miniona konferencja nie będzie ostatnią akcją promocyjną. Kolejne prezentacje regionu odbędą się w Barcelonie, oraz w przyszłym roku na międzynarodowych targach we Frankfurcie, Londynie, Paryżu i Brukseli.

Ponadto w 2014 roku Małopolska zyska kolejny atut. W Krakowie  zostanie oddane do użytku jedno z najnowocześniejszych centrów konferencyjnych w Europie - Centrum Kongresowego ICE  International Conferencing & Entertainment o powierzchni ponad 36 000 m2. Spełnia ono wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych będzie intensywnie promowane podczas nadchodzących targów.

Już teraz małopolska to najczęściej wybierany kierunek turystyki biznesowej w Polsce. W samym Krakowie odbywa się  rocznie prawie 9000 imprez biznesowych.


*Projekt pn. „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych” realizowany jest przez Województwo Małopolskie wraz z Krakow Convention Bureau Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskim Biurem Festiwalowym - przyszłym operatorem Centrum Kongresowego ICE. Program otrzymał dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

źródło: http://www.malopolskie.pl/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: