Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:10:12
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Maciej Sitarz


Udostepnij na Facebooku

Maciej Sitarz

1. Fotografujesz głównie górskie krajobrazy. Dlaczego?

Takie mam już szczęście, że przyszedłem na świat w Zakopanem. Miłość do gór była od zawsze, od małego były dla mnie czymś pięknym, a zarazem tajemniczym i majestatycznym. Pewnie dlatego ciągle te góry, samo człowieka ciągnie. 

2. Czy masz swoje ulubione miejsce w małopolskich górach?

Szerze mówiąc takich miejsc mam kilka. Są to miejsca, które zawsze odwiedzam jezdząc na zdjęcia, lub po prostu sobie postać, popatrzeć, pomyśleć.. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Głodówka oraz Gliczarów Górny, gdzie znakomicie widać panoramę Tatr. Do takich miejsc niewątpliwie mogę zaliczyć jeszcze Nosal, gdzie można iść praktycznie zawsze i każdej porze, zwłaszcza jak się mieszka u jego stóp. 

3. Tatry na Twoich zdjęciach często nie przypominają Tatr. Czy masz jakiś przepis na nietuzinkowe kadry?

Nie ma przepisu na nietuzinkowe kadry. Jestem po prostu indywidualistą, naoglądałem się bardzo dużo zdjęć Tatr oraz Podhala i nie jestem fanem powtarzania, tego co już jest. Fotografując góry, wchodzę sobie w zupełnie inny wymiar postrzegania czegokolwiek i patrzę na wszystko na pare różnych sposobów. Oczywiście do każdego zdjęcia uwielbiam dodatki typu wiatr, zachod słońca, księżyc czy gwiazdy, zwykłe zdjęcia w ładny słoneczny dzień mnie jakoś mniej cieszą. 

4. Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie fotografią?

W zasadzie, to szukałem sobie jakiegoś konstruktywnego zajęcia, coś co mnie pochłonie i zajmie mi jakoś czas, tym razem padło na fotografie i tak już zostało, od pierwszego dnia wiedziałem że to jest to i zakup okazał się strzałem w dziesiątke. Jednak od zawsze fascynowały mnie dobre fotografie, nie znając jeszcze wcześniej możliwości, jakie daje mi aparat, nurtowało mnie jak można robić aż tak dobre zdjęcia. 

5. Jaka jest Twoja największa małopolska przygoda?

Było to już na Słowacji, jakieś dwa kilometry za granicą Polski (przejście w Jurgowie). Wracając ze Szczawnicy robiłem zdjęcia. Wypatrzyłem fajne miejsce, zero domów, jakichkolwiek świateł, jedna droga,  na około tylko polana, drzewa i góry. O efekty dźwiękowe nie musiałem się martwić, gdyż był to czas rykowisk Jeleni (ostatnie dni Września). Po jakiś 3 godzinach zabawy siadam za kółkiem, wsadzam klucze do stacyjki, przekręcam i cisza.. Padł akumulator. O tym że przygoda tak naprawde się zaczyna, uświadomiłem sobie jak zobaczyłem że telefon niestety też się wyczerpał. (tyle dobrze, że udało mi się rozgrzać w rękach baterie na tyle, by wykonać jeden telefon). Generalnie spędziłem tam jakieś 13godzin (w krótkich spodenkach:)). Nad ranem 2 nieudane próby odpalania na kable, dopiero kable Wujka, który przyjechał specjalnie z Zakopanego podziałały. 


Miasto: Zakopane

Galerie: http://www.sitarzphotography.com/

https://www.facebook.com/fotosito

Kontakt: sito1989@gmail.com

Zobacz również inną galerię autora "Małopolska w HDR" >>>

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: