Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 23 września 2013, 12:23:50
Autor: norwid
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Literackie wtorki - spotkanie literackie z Pawłem Kozurą ? autorem książki pt. ?Taniec na niebie?

Literackie wtorki - spotkanie literackie z Pawłem Kozurą ? autorem książki pt. ?Taniec na niebie?

W ramach Literackich Wtorków Czytelnika serdecznie zapraszamy do Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na spotkanie literackie z Pawłem Kozurą – autorem książki pt. „Taniec na niebie”.

Paweł Kuzora (ur. 19 lipca 1960r. w Poznaniu) - polski poeta, współzałożyciel grupy poetyckiej "Akwarium" przy ZLP w Krakowie, założyciel i aktor teatru "Endo".
Tworzyć zaczął jako nastolatek, debiutował w poznańskiej gazecie studenckiej "Spojrzenia". Drukowany również w "Życiu literackim", "Tumulcie", "Okolicach". W stanie wojennym wyemigrował do Krakowa. Tam został laureatem turnieju jednego wiersza w klubie Pod Jaszczurami. Wraz z Marzeną Brodą założył grupę poetycką "Akwarium". Był założycielem i aktorem teatru amatorskiego "Endo". W 2009 roku wydał broszurę poetycką "Taniec na niebie". W 2011 roku otrzymał III nagrodę XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Dać świadectwo". W listopadzie 2012 roku został przyjęty do Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. W tym roku również wydał trzeci tomik poezji "W dłoniach wiatru".

Podczas spotkania Paweł Kuzora opowie o swojej najnowszej książce „Akwarium”, jak również o swoich wierszach. Autor będzie czytał swoje teksty a wieczór autorski uświetnią:
Joanna Stangret – śpiew
Mateusz Hryniewicz – fortepian i śpiew
Kamil Góra - trąbka

Spotkania z literaturą, które odbywają się od ośmiu lat w Klubie „Kuźnia” w każdy ostatni wtorek miesiąca i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek. Od 2010 roku spotykamy się także pod hasłem „literackich smaków” – promujemy ciekawą literaturę i niezwykłe smaki.

Prowadzi Katarzyna Kosowska, wstęp wolny, 24 września, godz.18.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Szczegółowa Informacja:
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14, Kraków

12 648 08 86
klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: