Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 12:50:32
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Lekcje muzealne w muzeum im. Władysława. Orkana

Lekcje muzealne w muzeum im. Władysława. Orkana

Zapraszamy wszystkich do  Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju gdzie odbywają się Lekcje muzealne - Akademii Malarstwa na szkle.

PROPONOWANE ZAJĘCIA EDUKACYJNE: 

I. WARSZTATY "NA SZKLE MALOWANE..."

Obejmują:

-część teoretyczną - wykład na temat historii malarstwa na szkle i jego roli w codziennym życiu i kulturze góralskiej oraz dawniej stosowanej techniki i tematyki malarskiej.

-część praktyczną - malowanie na szkle wzorów regionalnych.

Cena: 8 zł/os. 
Czas trwania zajęć: ok. 1-1,5 h.

UWAGA! Pakiet promocyjny dla grup zorganizowanych (młodzież szkolna)!
Warsztaty Malarstwa na szkle + zwiedzanie kościółka - 13 zł/os. oprowadzanie gratis!!!

II. "BESKIDZKIE PTASZKI MALOWANE - dawna zabawka ludowa"

Zajęcia warsztatowe podczas których dzieci będą mogły poznać najpopularniejsze wyroby zabawkarzy z okolic Żywca. Porozmawiamy również o rzeczywistości dziecka na dawnej wsi oraz o dawnych zabawach i zabawkach jakie dostępne były naszym przodkom. W części praktycznej uczestnik warsztatów zdobi drewnianego ptaszka według używając do tego celu własnej wyobraźni inspirując się poznanymi wzorami zdobień.

Cena: 8 zł/os.
Czas trwania: ok. 1 h 

III. "DAWNA WIEJSKA MODA - czyli jak się ubierano i dbano o urodę"

Zajęcia muzealne przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i młodzieży szkolnej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach poznajemy wszystkie aspekty związane z dawną modą i strojem tradycyjnym, poczynając od kanonów piękna poprzez pozyskiwanie materiałów do szycia strojów oraz zdobniczych trendów jakie panowały na wsi na przełomie XIX/XX wieku. Uczestnicy poznają również elementy tradycyjnego stroju Zagórzan oraz funkcje jakie pełniły one w dawnych obrzędach a także sposoby dbania o urodę i garderobę.

Cena: 8 zł/os.
Czas trwania: ok. 1 h 

IV. "PASTERSTWO W GORCACH"

Lekcja muzealna ma na celu przybliżenie tej ciekawej gałęzi gospodarki w Gorcach. Uczestnicy zapoznają się z przygotowaniami do redyku oraz zabiegami magicznymi mającymi zapewnić dobry wypas owiec. Poznają codzienne życie na hali, dawne przyśpiewki pasterskie oraz wyposażenie tradycyjnej bacówki.

Cena 8 zł/os.
Czas trwania: ok. 1 h

Oprócz tego prowadzone są na specjalne zamówienie warsztaty dot. plastyki obrzędowej oraz dawnych zwyczajów związanych z okresem świąt. 

UWAGA!!! Zgłoszenia na zajęcia muzealne przyjmowane są z kilkudniowym wyprzedzeniem od pn. do pt. w godzinach od 8.00 do 15.30, pod numerem tel. (0-18) 26 76 289, lub w siedzibie Muzeum przy ul. Sądeckiej 6 w Rabce-Zdroju.


Istnieje możliwość prowadzenia zajęć w ośrodkach wczasowych i w szkołach na terenie Rabki lub w jej najbliższej okolicy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: