Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:46:45
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Kulturalna Stolica Podhala na wiosnę

Kulturalna Stolica Podhala na wiosnę

Kulturalny marzec w Nowym Targu niewątpliwie należał będzie do kobiet! 1 marca na spotkanie i promocję swojej książki „Przez Czerwone Morze” zaprasza pani Ludmiła Figiel, Autorka wyróżnionej do druku w ogólnopolskim konkursie Literacki Debiut Roku 2012 opowieści.„Przedstawione w niej autentyczne wydarzenia i sytuacje z pełnego dramatycznych przeżyć życia polskiej rodziny na Syberii i w Kazachstanie zdają się być także obrazem dziejów kilku milionów Polaków, którzy nie z własnej woli znaleźli się na „nieludzkiej ziemi” pisze polecając Czytelnikom książkę prof. dr hab. Franciszek Ziejka.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w marcu na kolejny salon poezji, którego gośćmi a jakże , będą artystki Maja Barełkowska -Cyrwus i Anna Maria Stachoń, aktorki zaczerpnęły tytuł swojego programu z niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego „Szczęście jest kobietą”. Wszystkich z Państwa, którzy oczekiwać będą udowodnienia tego twierdzenia zapraszamy do nowotarskiego Ratusza już w niedzielę 3 marca.

 W marcowym cyklu wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Anna Mlekodaj wygłosi wykład „Władysław Orkan- między charyzmą a słabością” ,natomiastprelekcję dla członków nowotarskiego oddziału Związku Podhalan poprowadzi pani Joanna Kalata a tematem spotkania będzie "Twoje zdrowie w twoich rękach" czyli profilaktyka zdrowia to nie tylko badania kontrolne.

 Trwający od blisko roku cykl spotkań o nowotarskich właścicielach kamienic w Rynku zawsze gromadzi wierne grono słuchaczy ,pani Barbara Słuszkiewicz- emerytowana kierownik Archiwum Państwowego w Nowym Targu , odtwarza dzieje, losy rodzin i nieruchomości w tej części naszego Miasta, tym razem opowie o kamienicach pod numerami 14 i 15.

Galeria Sztuki „Jatki” na marzec zaprosiła Dorotę Bąk –absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka uprawia grafikę artystyczną oraz malarstwo i rysunek , a od 1997 r. prowadzi pracownię malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych im .Antoniego Kenara w Zakopanem.

Muzeum Podhalańskie zaprasza na otwarcie wystawy „W 120 rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Nowym Targu”, Towarzystwa którego głównym celem było podtrzymywanie i rozwijanie świadomości narodowej, podnoszenie sprawności fizycznej polskiej młodzieży, popularyzacja sportów letnich i zimowych, wyrabianie tężyzny fizycznej i sił moralnych.

Tradycyjnie w marcu parafia Bł. Jana Pawła II zaprasza na premierę Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne Misterium dedykuje Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. W duchu wdzięczności pragniemy powtórzyć za polskimi biskupami: „Jesteś dla nas i pozostaniesz świadkiem żywej wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg dał Kościołowi i światu w Twojej Osobie człowieka wrażliwego na dobro, piękno i prawdę”- pisze w zaproszeniu ks. Wojciech Nitka, autor scenariusza i reżyser spektaklu.

na wszystkie przytoczone imprezy wstęp jest bezpłatny ,poniżej załączam pełny kalendarz imprez marcowych
zapraszam serdecznie
Barbara Pachniowska
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Plik do pobrania

 

 

Informacje pochodzą ze strony http://www.mok.nowytarg.pl/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: