Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:49:49
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Kryty stok narciarski w Muszynie?

Kryty stok narciarski w Muszynie?

Muszyna planuje wielką inwestycje. W tym małym uzdrowisku holenderska firma chce stworzyć pierwszy w Polsce i całym regionie kryty stok narciarski. Wstępnie do projektu wytypowano dwie góry z trasami narciarskimi o długości 600 metrów. Dziennie na nich jeździć do 3 tysięcy osób.

Holendrzy wybudowali już dwa kryte stoki narciarskie na terenie Niderlandów i szykują się do podobnych inwestycji we Francji i Hiszpanii. Podobno przedsiębiorcy sami zgłosili się do władz uzdrowiska, co daje nadzieję, że projekt to nie tylko utopijny pomysł miejscowych urzędników i tajemniczyc biznesmenów z zagranicy. 

Kryty stok narciarski ma powstać wraz z centrum rekreacyjno-wypoczynkowym za blisko 140 milionów złotych. Projekt wydaje się na tyle poważny, że burmistrz Muszyny Jan Golba zwrócił się do marszałka Województwa Małopolskiego z wnioskiem o wpisanie przedsięwzięcia na listę projektów regionalnych na lata 2013-2020. 

Inwestycja mogłaby odmienić oblicze nieco zapomnianego uzdrowiska Małopolski. Według szacunków mogłaby przynieść bezpośrednio 50 miejsc pracy, a pośrednio nawet 500. Dziennie z atrakcji miałoby korzystać ok. 3 tysięcy osób nie tylko z Polski, ale i sąsiednich krajów, gdzie nie ma podobnych stoków. 

Póki co, rozmowy trwają.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: