Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 11 lipca 2013, 10:06:20
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » Korzystaj z Traseo przed, po i w trakcie podróży

Korzystaj z Traseo przed, po i w trakcie podróży

Nowoczesne technologie mają bardzo szerokie zastosowania, dzięki czemu są tak powszechnie wykorzystywane w różnych dyscyplinach. Liczba użytkowników smartfonów ciągle rośnie, a twórcy aplikacji przeznaczonych dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu co rusz wysuwają nowe propozycje funkcjonalności.

Jedną z aplikacji przeznaczoną właśnie dla tych, których pasją są mniejsze lub większe podróże jest Traseo. Jest to nie tylko portal internetowy, ale przede wszystkim aplikacja mobilna, dzięki której każda wyprawa może być jeszcze większą przyjemnością. Traseo może być wykorzystywane przez biegaczy, rowerzystów, kajakarzy czy też narciarzy, sprawdzi się także podczas zwykłego zwiedzania. Każdy znajdzie tu coś, czego właśnie potrzebował.

Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z Traseo? Przede wszystkim, co jest także głównym założeniem Traseo.pl, trasa każdej wycieczki może być nagrana na urządzenie mobilne poprzez wykorzystanie systemu GPS. Później, ślad wycieczki może zostać umieszczony w serwisie, a także na dowolnej stronie www, dzięki czemu użytkownicy mogą dzielić się swoimi przygodami ze znajomymi. Inni użytkownicy mogą też wykorzystać daną trasę, pobrać ją na swoje urządzenie i mieć od razu gotowy plan wycieczki.

Tyle podstawy, ale z czego każdy podróżujący może być szczególnie zadowolony? Dzięki używaniu aplikacji Traseo wzrasta przede wszystkim bezpieczeństwo. Lokalizacja GPS pozwala na dokładne określenie swojej pozycji. Niejednokrotnie zdarza się, że zwiedzając dane miasto czy też będąc w terenie zastanawiamy się, w którą stronę należy teraz pójść. Jeśli mamy ze sobą urządzenie z modułem GPS, jesteśmy bezpieczni i szybko możemy odnaleźć szlak czy ulicę, której właśnie szukamy. Traseo korzysta z systemu Open Street Map przekazujących dokładne położenia poszczególnych obiektów. Z Traseo.pl nie potrzebujemy już przewodników i map, które tylko zajmują miejsce w plecaku czy torebce. Mając telefon z zainstalowaną aplikacją mamy wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką.

Jeśli przykładowo planujemy wycieczkę w Tatry, przeszukujemy serwis w poszukiwaniu tras wycieczek, instalujemy w telefonie te, które nas szczególnie interesują i wyruszamy na szlak. Podobnie z wycieczkami do atrakcyjnych miast. Wycieczka do Krakowa, Wrocławia, Warszawy? Nic prostszego – znajdujemy trasę spaceru, pobieramy ją na telefon i zwiedzamy wygodnie o każdej porze. A jeśli zejdziemy z trasy, GPS dokładnie pokaże nam, gdzie w tym momencie się znajdujemy i w którą stronę należy pójść, aby znaleźć ciekawy obiekt. Możemy też nagrać swoją własną trasę wycieczki i podzielić się nią z innymi. Podczas nagrywania śladu przez aplikację Traseo możliwe jest robienie zdjęć, które dzięki geolokalizacji są automatycznie umieszczane we właściwym miejscu na trasie. Nie będzie już problemu z zastanawianiem się „ale w którym miejscu to było…”.

Traseo ma także możliwość porównywania tras. Zanim jeszcze plan wyprawy wejdzie w życie można go nakreślić w portalu, a po praktycznym nagraniu trasy porównać obie wersje i sprawdzić w jakim stopniu się różniły i czy w stu procentach wykonaliśmy swój plan.

Typowe przewodniki powoli zaczynają odchodzić do lamusa, a ich miejsce zajmują aplikacje mobilne. Czy warto wyruszyć w podróż z Traseo? Przekonajcie się sami :)

Nasz profil na Traseo.pl (klik) oraz przykłady naszych tras w Treseo:

Dolina pięciu stawów - Szpiglasowa przełęcz - Morskie Oko

Tatry: Sarnie Skałki

Zapraszamy do korzystania z tej atrakacyjnej aplikacji -> Traseo.pl ! Pamiętajcie, że opisy tras wraz z Traseo ;-) na naszym portalu możne opublikować każdy! Wystarczy się zarejestrować a trwa to tylko 1 minutę -> rejestracja

Serdeczenie zapraszamy!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!