Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 09 sierpnia 2013, 11:50:48
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Koncert Alicji Węgorzewskiej i Bogdana Kierejszy w Powroźniku!

Koncert Alicji Węgorzewskiej i Bogdana Kierejszy w Powroźniku!

Małopolska Organizacja Turystyczna ma zaszczyt zaprosić na koncert z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”, który odbędzie się 11 sierpnia 2013 r. o godz. 12:00  w cerkwi pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku

Wystąpią:
ALICJA WĘGORZEWSKA – mezzosopran
BOGDAN KIEREJSZA - skrzypce 

W programie:

NAJPIĘKNIEJSZE PIEŚNI MARYJNE I SAKRALNE 

Alicja Węgorzewska

Śpiewaczka, mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien, gdzie wystąpiła obok takich gwiazd mezzosopranowych jak Fiorenza Cossotto i Grace Bumbry w koncercie z okazji narodzi 6- miliardowego obywatela Ziemi. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych.
Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak ”Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, „Kocham Cię Polsko”, ”Familiada”, przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych. Jej Fundacja prowadzi „Żłobek i Przedszkole”, ”Kids Academy of Languages and Arts” KOALA, a także funduje stypendia i dofinansowuje czesne w tej dwujęzycznej placówce.

Bogdan Kierejsza

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki, a od 1998 roku kontynuował dalszą naukę na Studiach Podyplomowych. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. w Holandii, USA, Niemczech i w Polsce. Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Prezentując utwory polskich artystów, kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie Polskiej kultury, otrzymał od Ministra Kultury i Sztuki stypendium artystyczno-naukowe.
Jest również multiinstrumentalistą, a także kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych, dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych w wielu krajach Europy i Azji. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, które wielokrotnie były emitowane przez Telewizję Polską. 

Program:

1. G. Caccini “Ave Maria”
2. G.F.Haendel “O mio Signor”
3. A.Stradella “Pieta Signore”
4. F. Schubert “Ave Maria”
5. Ch. Gounod “Ave Maria”
6. G.Bizet ‘Agnus Dei “
7. G.Verdi “Ave Maria”
8. C.Franck “Panis Angelicus”
9. E.Pałłasz “Matki Człowieczej Lament”
10. G.F.. Handel „Lascia ch’io pianga”
11. Scarlatti, Sonate K.141 - Martha Argerich
12. "Boite a rhytme" composed by Franck Angelis

Wstęp na koncert jest wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: koncerty