Najnowsze tematy:
Mieszkańcy Wrocławia niestety zbytnio nie przepadają za swoimi miejskimi autobusami i tramwajami, gdyż zdecydowali się ocenić je jako niepunktualne oraz brudne. Ponadto posiadają oni naprawdę sporo zastrzeżeń jeżeli chodzi o to jak prezentuje się kultura osobista kierowców. W sposób pozytywny na temat komunikacji miejskiej w danym mieście wypowiadają się mieszkańcy takich miejscowości jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto. Mieszkańcy Poznania w sposób bardzo podobny podchodzą do tego tematu co Wrocławianie i w sposób niezbyt chętny spędzają czas w komunikacji miejskiej.
Badacze z ARC Rynek i Opinia zdecydowali się sprawdzić jak prezentują się polskie miasta pod względem komfortu z jazdy tramwajami i autobusami. Mieszkańcy Wrocławia wypowiadali się najgorzej ze wszystkich ankietowanych na temat komunikacji miejskiej w swoim mieście. Badania w tym mieście okazały się naprawdę zaskakujące pod tym względem. Wynikiem braku dobrej opinii na temat MPK z Wrocławia jest fakt, iż nie dba ono o punktualność, zaś autobusy i tramwaje według zapytanych mieszkańców jeżdżą w zasadzie bardzo rzadko i często w sposób niepunktualny. Ponadto mieszkańcy zwracają również uwagę na fakt jak prezentuje się komfort jazdy i czystość pojazdów, gdyż w obu przypadkach prezentuje się to naprawdę słabo w przypadku Wrocławia. Pasażerowie komunikacji miejskiej ponadto bardzo często narzekali na to jak prezentuje się kultura osobista kierowców autobusów oraz motorniczych. Wrocławianie nie narzekali tylko na to jak wyglądają ceny biletów. Pod tym względem w zasadzie mają oni najmniej zastrzeżeń, gdy porówna się ich z mieszkańcami innych dużych aglomeracji miejskich.
Kto jeszcze jest niezbyt zadowolony?
Nie tylko mieszkańcy Wrocławia na temat swoich tramwajów i autobusów wypowiadają się w sposób mało przychylny, negatywnie również mówią o nich mieszkańcy Poznania. W przypadku poznaniaków to najbardziej im przeszkadzają tak naprawdę wysokie ceny za bilety komunikacji miejskie, które według nich są zbyt wysokie, gdy porówna się cenę, którą trzeba zapłacić w zamian za to co się otrzymuje od miasta pod tym względzie. Badania pokazują również, że mieszkańcy Poznania chcieliby, aby w ich mieście było znacznie więcej kursów i żeby dbałość o szczegóły również była znacznie większa tymże przypadku. Narzekają również na to, że kierowcy i motorniczy nie należą do zbyt uprzejmych osób. Ocena ogólna, która została wystawiona przez mieszkańców Poznania wynosi podobnie jak w przypadku Wrocławia, trzy.
Gdzie jest nieco lepiej?
Nieco lepiej prezentuje się Kraków oraz Trójmiasto. Mieszkańcy obu miast postanowili, że dadzą tym miastom ocenę trzy z plusem. Taka ocena wynika głównie z tego względu, że w obu miastach sporym priorytetem jest fakt, że stawia się tam na bezpieczeństwo i punktualność pojazdów komunikacji miejskiej. Ponadto na terenie Pomorza chwalone są również trolejbusy. Inaczej jednak sprawa ma się w przypadku Szybkiej Kolei Miejskiego, ponieważ mimo tego, iż jest naprawdę szybko to niestety kursuje bardzo rzadko i często przyjeżdża po czasie, albo zbyt wcześnie. Kolejnymi wadami tak jak w poprzednich miastach jest fakt, iż kierowcy nie należą do zbyt miłych.
Najlepiej ma się Warszawa?
Warszawa bezsprzecznie zyskała miejsce na podium i pozycję numeru jeden w tymże rankingu. Mieszkańcy stolicy stwierdzili, że komunikacja miejska w tymże mieście zasługuje na czwórkę, jednak z takim sporym minusem. Metro oraz tramwaje, które mają częste kursy i są punktualne podciągają tę ocenę w sposób bardzo znaczący. W zasadzie najgorzej prezentują się tutaj autobusy, gdyż zostały ocenione najgorzej spośród wszystkich. Oczywiście również ceny biletów nie prezentują się zbyt dobrze i wielu mieszkańców Warszawy uważa, iż są one horrendalnie wysokie.
Opracowanie: Redakcja TransportPress.pl
Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.