Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 16 grudnia 2015, 21:48:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Kolejki do kolektur znowu dłuższe przed Świętami?

Kolejki do kolektur znowu dłuższe przed Świętami?

Święta już za parę dni, o czym nie dają nam zapomnieć tłumy w galeriach handlowych. Większość z nas dała się już jakiś czas temu wciągnąć w wir zakupowego szaleństwa, po to aby uniknąć kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Jednak scenariusz jak co roku jest ten sam – im bliżej Świąt, tym więcej ludzi w sklepach. Tym razem postanowiliśmy jednak skoncentrować się też na czymś innym – a mianowicie na stanie naszych portfeli w okresie świątecznym w tym roku.

 Skąd wziąć dodatkową gotówkę na zakup prezentów? Wielbiciele centrów handlowych przyznają, że zdarza im się wstąpić przy okazji zakupów do punktu LOTTO, który znajduje się niemal w każdym większym centrum. W co gramy i czy wierzymy, że nam się uda? Ile średnio wydamy na te Święta według najnowszych badań?

 

„Życzę Ci szóstki w Lotto”

Nierzadko podczas składania życzeń wigilijnych pada w Polsce takie zdanie. Słynna „szóstka” stała się już niemal synonimem szczęśliwego życia. Wiele osób jest przekonanych, że gdyby wygrali w Totka, spełniłyby się ich marzenia, a życie stałoby się łatwiejsze. I choć jest w tym wiele prawdy, to jednak potrzeba jeszcze odpowiedniego nastawienia i umiejętności zarządzania pieniędzmi, żeby rzeczywiście przyniosły nam one szczęście. Ale to już temat na inny artykuł.

 Sprawdziliśmy po jakie gry Polacy sięgają ostatnio najczęściej. Pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że klasyczne Lotto wciąż gra pierwsze skrzypce, już od kilkudziesięciu lat. Żadna inna gra nie oferuje tak wysokich kumulacji, które to zachęcają wiele osób, by skreślić swoje liczby na kuponie. Drugie i trzecie miejsce zajmują natomiast Mini Lotto i Multi Multi, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością i przewyższają nawet słynnego „Totolotka” ze względu na ilość trafionych nagród I stopnia. Szacuje się, że w samym Mini Lotto wyłanianych jest około 30 nagród miesięcznie, czyli mniej więcej jedna na dzień. Można zatem powiedzieć, że każdego dnia w Polsce ktoś wygrywa kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 Chętnie sięgamy także po zdrapki – ale tutaj kierujemy się bardziej dobrą zabawą, niż chęcią wzbogacenia. Wiele osób przerzuca się także na zdrapki internetowe i zamiast tradycyjnej metody ścierania warstwy ochronnej, zwyczajnie klikają oni w wylosowaną zdrapkę. Aby grać w zdrapki online lub przeczytać recenzje na ich temat wystarczy skorzystać z zaufanej strony, a przy tym nie trzeba nawet wychodzić z domu.

 

Czy tylko Polacy grają w lotto?

Okazuje się, że wcale nie wydajemy „majątku” na gry liczbowe, a podobno najwięcej na ten cel miesięcznie przeznaczają Chińczycy (około 41 dolarów na osobę). Mieszkańcy tego kraju, a także Belgowie, Duńczycy i Argentyńczycy przyznają, że z góry planują swój zakup kuponów. Inaczej jest w Polsce, gdzie o skreśleniu „szóstki” najczęściej decyduje impuls – wysoka kumulacja lub czas obfitujący w wydatki – okres przedwakacyjny lub przedświąteczny.

 Najciekawiej jest chyba jednak w Hiszpanii, gdzie utworzono specjalną Loterię Bożonarodzeniową, której losowanie odbywa się tylko raz w roku, tuż przed Świętami. Większość Hiszpanów czeka wówczas przed telewizorami, ściskając w ręku swój kupon i czekając na wyniki.

 Jak pokazują najnowsze badania, w tym roku wydamy prawie 1300 złotych na Święta (1300 zł na rodzinę), czyli trochę więcej niż w roku ubiegłym. Ile spośród tych osób zagra w te Święta w lotto lub pokrewne loterie liczbowe? Niestety na ten temat nie ma najświeższych badań. Jednak kolejki do punktów LOTTO w centrach handlowych mówią same za siebie. A czy Wam zdarza się skreślić swoje liczby na kuponie przy okazji robienia zakupów?

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: