Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 07 maja 2013, 16:19:39
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » KLUB MIŁOŚNIKÓW FILMU "MISJA"

KLUB MIŁOŚNIKÓW FILMU "MISJA"

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl:

KLUB MIŁOŚNIKÓW FILMU "MISJA" 

Hasło: W LUDZKIEJ DŻUNGLI BŁĄDZI CZŁOWIEK 

to nowy projekt Bartosza Szydłowskiego, reżysera znanego z odważnych inscenizacji filmowej klasyki i niekonwencjonalnych form angażowania widzów w swoje przedsięwzięcia. Tym razem w Łaźni Nowej zapraszamy do wzięcia udziału w fabularnej grze wyobraźni. Tego jeszcze nie było! Na deski teatru, z iście hollywoodzkim rozmachem, zaimportowany zostanie kultowy film Rolanda Joffé "Misja" z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi Jeremy'ego Ironsa i Roberta de Niro. W łaźniowej inscenizacji zobaczymy m.in.: Jana Peszka /kardynał Altamirano/, Radosława Krzyżowskiego /Rodrigo Mendoza/ i Krzysztofa Zarzeckiego /Gabriel/. 

Inspirowany kolonialną estetyką płaszcza i szpady, kostiumowy spektakl, pomyślany jako remiks europejskich wyobrażeń o dzikiej dżungli amazońskiej i czasach konkwisty, prezentuje wykreowaną przez wyobraźnię, wznoszącą się nad wodospadami wspólnotę Indian, zderzoną z bezwzględnością  konsumpcyjnej kultury zachodniej. "Misja" wciągnie widza bez reszty do zabawy, skusi,  omami i zaskoczy. Ale okaże się też pułapką przygotowaną przez rozczarowanych i krytycznych, którzy idąc za marzeniem o pięknej i romantycznej utopii, zapragną prawdziwej rewolucji. 

Bartosz Szydłowski z dużą dozą ironii podąża narracją opowieści filmowej. Historia XVIII-wiecznych redukcji jezuickich stanie się pretekstem do pytań o postawy współczesne. O Polskę nieuformowaną, rozdartą między mitem wspólnego domu, a pragmatyzmem praw rynkowych.

Marzenia o nowym lepszym ładzie społecznym, o krainie sprawiedliwości i dobrobytu, odbijają się w rzeczywistości jak w krzywym zwierciadle.  Ideowcy wpadają w pułapkę nieuświadomionych intencji, a odpowiedzialni za działanie systemu zapominają, że stoi za nim życie konkretnych ludzi.  Pozostaje gra, gest symboliczny, terapeutyczne zajęcia, tymczasowe strefy – odreagowanie. 

 

Scenariusz i dramaturgia: Jolanta Janiczak

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Szydłowska

Muzyka: Michał Litwiniec

Choreografia: Cezary Tomaszewski

Prowadzenie warsztatów: Steen Haakon

Asystent reżysera i współpraca dramaturgiczna: Bartłomiej Harat

Media: Przemysław Fik

Kamery: Sebastian Strama, Aleksander Trafas

 

Obsada: Krzysztof Zarzecki /Ojciec Gabriel/, Radosław Krzyżowski, /Rodrigo Mendoza/, Jan Peszek /Altamirano/, Mariusz Cichoński /Szaman/, Krzysztof Głuchowski /Cabeza I/, Mateusz Janicki /Sebastian/, Jakub Kotyński /Hontar/, Wiktoria Kulaszewska /Carlotta/,  Grzegorz Łukawski /Cabeza II/, Maciej Sajur /Itapua/, Dominik Stroka /Felipe Mendoza/, Miłośnicy filmu „Misja”: Maria Bareła, Włodzimierz Bareła, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Jadwiga Jamińska, Ewa Michałowicz, Hanna Napora, Ewa Nowakowska-Włodek,  Tadeusz Siudak, Łukasz Szczepan Szczepanik, Dominika Śniegocka, Urszula Tylek, Agnieszka Wierny ///

  

GRAMY:

20-22 maja 2013

Kolejne spektakle:

21, 22 maja, godz. 19.00
7, 8 i 9 czerwca, godz.19.00
14 czerwca, godz. 21.00
15 czerwca, godz. 17.00
16 czerwca, godz. 19.00

Bilety:
50zł – bilet normalny
40zł – bilet ulgowy

///////////////////////////////////////

Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
www.laznianowa.pl

rezerwacja@laznianowa.pl

12/ 680 23 41

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: