Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 10 lutego 2014, 19:43:05
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Karnawał w Nowej Hucie

Karnawał w Nowej Hucie

Karnawał rozpoczyna się najczęściej w święto Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Przede wszystkim jest to okres balów i zabaw. Najbardziej widowiskowe karnawały odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich. Kraków także ma swoje tradycje zabaw karnawałowych. Dlatego również Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przygotowały kilka propozycji.


Karnawałowe zabawy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta rozpoczną się w połowie miesiąca. 15 lutego w Klubie Wersalik (os. Ogrodowe 15) odbędzie się Karnawałowy wieczorek taneczny przy popularnej muzyce na żywo, a 22 lutego będą miały miejsce aż dwie imprezy dla dorosłych, na których każdy znajdzie coś dla siebie. O godzinie 18.00 w Klubie Dukat (ul. Styczna 1) odbędzie się Śledziówka, czyli wieczorek taneczny z muzyką na żywo. Do tańca będzie przygrywał zespół Janki. Ponadto w czasie imprezy nie zabraknie różnego rodzaju konkursów i zabaw. Z kolei w Klubie Karino (ul. Truskawkowa 4) o godzinie 19.00 będzie miała miejsce zabawa taneczna utrzymana w klimacie Szalonych lat 90. Poza tańcami w programie znajdą się najróżniejsze atrakcje i niespodzianki, w tym liczne konkursy i zabawy. Natomiast Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) w Tłusty Czwartek (27.02., godz.16.) zaprosi Seniorów na bal żegnający tegoroczny Karnawał. Doskonałą muzykę na żywo zapewni zespół Szwajca Band. Na zabawy taneczne zaprasza w każdą sobotę lutego Klub Jędruś (os. Centrum, A 6a). Wspaniałą zabawę zapewni zespół Format.
Nie zapominając o najmłodszych, Ośrodek Kultury przygotował również karnawałowe propozycje dla dzieci i młodzieży. 25 lutego o godz. 17.00 w Klubie Jedność (ul. Drożyska 3c) zorganizowany zostanie Bal karnawałowy w stylu brazylijskim. W trakcie imprezy uczestnicy wykonają karnawałowe maski oraz ozdobne elementy stroju. Nie zabraknie też zabawy przy gorących rytmach samby, a na zakończenie zostaną wybrani król i królowa balu. Także dla maluchów Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26), organizuje 27 lutego o godz. 11.00 Bal przebierańców, na którym w bajkowych strojach będą bawiły się przedszkolaki.
To tyko niektóre z propozycji Ośrodka Kultury.


Szczegółowe informacje o wszystkich karnawałowych wydarzeniach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta można będzie znaleźć na jego stronie www.krakownh.pl.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: