Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

Będzie Młyn

Data:

Cze 15 11:00AM - Cze 15 10:00PM

SLOT DAY w Zabierzowie | 15 czerwca 2013 r. | Stary Młyn nad Rudawą

CZAS: 15 czerwca 2013 r.

MIEJSCE: Zabierzów, Stary Młyn nad Rudawą, ul. Rodziny Poganów 9

BILETY: 10 zł w internetowej przedsprzedaży do 12 czerwca lub wyczerpania biletów

INFO: krakow.slot.art.pl || facebook.com/slot.fest.krakow

KONTAKT: slotfestkrakow@gmail.com 

W piękną czerwcową sobotę zapraszamy do starego młyna nad Rudawą, który na powrót rozhula się dobrą energią zgodnie ze swoim hasłem: niestrudzenie karmił ciało – teraz przyszedł czas na ducha! Będą ludzie i ich fascynujące opowieści, pełne garście inspiracji oraz dużo dobrej energii. Zapraszamy wszystkich spragnionych nowych doświadczeń lub chwili wytchnienia. Mamy nadzieję zebrać tam zarówno Krakusów, studentów i sympatyków SLOTu, jak również mieszkańców Zabierzowa i okolic. Chcemy, żeby Młyn stał się miejscem spotkania, rozmów, odkryć i wspólnej twórczości. Niech się miele!

Klimatyczne wnętrze z drewnianymi stropami i maszynami młyńskimi wypełnią slajdy podróżnicze, warsztaty, orientalna herbaciarnia, w ogrodzie do wspólnej zabawy zapraszać będą kuglarze i orientalne tancerki, a nad brzegiem Rudawy – ekipa kajakarska. Już na wejściu przeniesiemy się w klimat Wschodu dzięki specjalnie zaaranżowanej czajowni, która będzie nie tylko miejscem relaksu i rozmów przy herbacie, ale też strefą gier planszowych. Pierwsze piętro stanie się przestrzenią działań manualnych, gdzie odbędą się między innymi warsztaty ze zdobienia tkanin metodą batiku, skóroróbstwa, frywolitki czółenkowej, a także twórczego recyklingu. Wszystkie materiały znajdziemy na miejscu, a po zajęciach będzie można zabrać do domu samodzielnie wykonane tacki, skóry czy portfele. Będzie też okazja, by zrobić sobie portret w atelier fotograficznym Mili Studio. Pod samym dachem, na przytulnym strychu zagnieżdżą się podróżnicy z opowieściami z Etiopii, Boliwii, Gwatemali, Albanii czy Białorusi.

Zwieńczeniem imprezy będą dwa niezwykłe koncerty młodych krakowskich kapel. Finalista tegorocznego festiwalu Bluesroads, zespół The Silver Owls, „schodząc z zakurzonego szlaku w krainie, gdzie wieje złowrogi wiatr i nikt nie jest bezpieczny (…) przywołuje do życia duszę starej muzyki country przy pomocy (…) instrumentarium złożonego z akordeonu, elektrycznej i akustycznej gitary, mandoliny, banjo, harmonijki oraz skrzypiec. Określają swoją muzykę jako "marzycielsko-kowbojska retro-Americana". Towarzyszyć im będzie akustyczny duet O/N z wiolonczelą, instrumentami perkusyjnymi i hipnotyzującą wokalistką. 

15 czerwca to również after Święta Cyklicznego, które odbywa się tydzień wcześniej w Krakowie. Zapraszamy na poranny przejazd rowerowy do Młyna pod wodzą cyklistów!

15 czerwca to również Dni Zabierzowa – mamy nadzieję wpisać się w program tego święta i współtworzyć go razem z mieszkańcami. 

Pula biletów na BĘDZIE MŁYN! jest ściśle ograniczona – we wnętrzach starego młyna mamy miejsce dokładnie dla 150 osób. INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW w cenie 10 zł potrwa do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów na stronie krakow.slot.art.pl.

ZOBACZ MŁYN: facebook.com/Zabierzow


PROGRAM WYDARZEŃ*

*Możliwe są drobne zmiany – zapraszamy do sprawdzenia aktualnej wersji na stronie festiwalu.2.00 – 13.45

(12.00 - 12.50) Boliwia – od tropiku po pustynie i śniegi – slajdy Łukasza Kurbiela

(13.00-13.50) Albania - piękna nieznajoma – slajdy Andrzeja Pasławskiego

(12.00-18.00) Rysunek – warsztaty i plener Krzyśka Wójcika

Batik – malowanie woskiem – warsztaty Magdaleny Fołta

Do kieszeni zamiast na śmietnik! Zrób sobie portfel! – warsztaty Moniki Gruli

Żeglarstwo – warsztaty Uli Mras i Piotra Łuczkanyna

Kije małe i duże – warsztaty Jurka Kozłowskiego

(12.00-18.00) Slackline

14.00 - 14.50 15.45

Nieznany sąsiad – Białoruś – slajdy Wojtka Ganczarka

(14.00 – 17.45) POLtworowe Laboratorium Kreatywnych Form Recyklingu – warsztaty Kasi Doroty i Agaty Kromy Kramarz

Skóroróbstwo – warsztaty Karoliny Łukasik i Eli Głowackiej

Wiklinowe tacki – warsztaty plecionkarskie Żywej Pracowni

Fotografia – warsztaty i plener z Kingą Cholewą

Decoupage na rowerach – warsztaty Moniki Dębowskiej

Taniec orientalny – warsztaty Igi Zaborskiej

Żonglerka – warsztaty Marcina Kościelnego 

16.00 – 17.45

(16.00 – 17.00) PERON 4 zaprasza: Oblicza Etiopii – slajdy Romana Husarskiego

(17.00-18.00) PERON 4 zaprasza: Gwatemala – slajdy Ani Moszko

(16.00 - 19.00) Frywolitka czółenkowa – warsztaty Olgi Tatiany Rostkowskiej

(16.00-19.00) MANZO! - warsztaty Dominika Zająca

Kwiatowe układanki - warsztaty Ani Karlińskiej

Hula hoop – warsztaty Magdy Pachoty 

18.00 – 19.45

(18.00-18.45) GloBall 2012 – slajdy Marty Skutnik

(19.00-19.45) Akcje społeczne – prezentacja Cecylii Malik 

20.00 – 21.00

Koncert The Silver Owls

21.00 - 22.00

Koncert O/N 

22.00

sloTV 

*SLOT – KIM JESTEŚMY?

SLOT jako Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych jest organizatorem SLOT Art Festivalu w Lubiążu pod Wrocławiem, którego 21. edycja odbędzie się w lipcu 2013. Corocznie zjeżdża tam około 6 000 ludzi z Polski i zagranicy, by przez kilka dni wspólnie tworzyć i rozwijać się, uczestnicząc w ponad 100 warsztatach, wykładach, projekcjach, dyskusjach, a także koncertach na 10 różnorodnych scenach muzycznych.

IDEĄ SLOTU jest dzielenie się pasją, wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja. Impreza bazuje na zaangażowaniu setek wolontariuszy, którzy odpowiadają za stronę organizacyjną i programową. SLOT zatem to również społeczność, na co dzień łącząca wiele osób z różnych kręgów.

W KRAKOWIE od czterech lat odbywa się SLOT Fest – lokalna odsłona SLOT Art Festivalu, tematycznie związana z naszą wspólną pasją, jaką jest kultura Wschodu. Nie brakuje jednak również wątków artystycznych, kuglarskich, społecznych czy duchowych, zawsze owocując maksymalną różnorodnością tematów i form. SLOT Fest co pół roku gromadzi od 500 do 1000 osób, z czego dużą grupę stanowią osoby aktywnie zaangażowane we współtworzenie imprezy – wolontariusze i programowcy. Na 9. SLOT Feście w kwietniu 2013 pojawiło się ponad 1100 osób! Są z nami zarówno indywidualni poszukiwacze inspiracji, jak i całe środowiska: krakowscy miłośnicy gier, podróżnicy, kinofile, rękodzielnicy, aktywiści społeczni oraz kuglarze przyjeżdżający z całej Polski.

Obecnie SLOT Kraków jest w pół drogi pomiędzy 9. SLOT Festem SALAM IRAN a SLOT Art Festivalem w Lubiążu koło Wrocławia, na który wyruszymy z Namiotem Wschodnim już 9 lipca!

Dołączcie do nas!

 

 

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: