Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 14 listopada 2012, 3:05:51
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Już w niedzielę Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Już w niedzielę Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

W niedzielę 18 listopada krakowskie muzea po raz ósmy otworzą swoje drzwi z okazji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.

W wydarzeniu wezmą udział 22 placówki wraz ze swoimi filiami. Większość z nich będzie otwarta od godz. 10:00 do godz. 17:00 a wstęp będzie darmowy.

Podczas wydarzenia można będzie nie tylko oglądnąć wystawy stałe i czasowe, ale także poznać muzealne pracownie oraz projekty przez nie realizowane. Podczas zeszłorocznej edycji skorzystało z tej okazji 30 tys. osób.

„Muzeum jest jak góra lodowa – to co zazwyczaj widzimy czyli zbiory, to jedynie jej czubek. Ogrom pracy, którą wykonują jego pracownicy zazwyczaj jest niewidoczny" mówiła Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta. „Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich jest okazją by zobaczyć jak wiele zadań powierzanych jest naszym muzeom – placówkom, z który możemy być dumni i które często nie mają sobie równych nie tylko w Polsce ale także w Europie" – dodała.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć dziesiątki wystaw stałych i czasowych oraz wziąć udział w warsztatach (dla dzieci młodzieży i dorosłych), wykładach i projekcjach filmów.

Udział w części warsztatów oraz prezentacji będzie możliwy po wcześniejszej rezerwacji. Dotyczyć to będzie m.in. w wybranych oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, spotkania z Leonardem na Zamku Królewskim na Wawelu, zwiedzania Fabryki Emalii Oskara Schindlera, Muzeum w Kopalni Soli w Wieliczce czy pracowni digitalizacyjnej w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Muzea na to wydarzenie przygotowały specjalny program.
Dla przykładu: w Muzeum Archeologicznym będzie można wziąć udział w spacerze i posłuchać opowieści pt. „Żywcem zamurowana" o słynnych procesach sądowych przy ul. Senackiej 3. W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły po raz pierwszy udostępniona zostanie sala poświęcona Fryderykowi Pautshowi - artyście malarzowi, rektorowi krakowskiej ASP.

Muzea biorące udział w wydarzeniu to m.in.:
Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Zamek Królewskiego na Wawelu, Muzeum w Kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Archidiecezjalne, Muzeum PRL-u, Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila", Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha", MOCAK, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli, Muzeum Farmacji Collegium Medicum, Muzeum Geologiczne ING PAN, Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Zoologiczne UJ Collegium Zoologicum, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Niepołomickie w Zamku Królewskim

Organizatorem Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich jest Urząd Miasta Krakowa oraz Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich.

Szczegółowe informacje dotyczące rezerwacji, opisy wystaw, prezentacji i warsztatów znajdują się na stronie: www.krakow.pl

źródło: www.krakow.pl

Zobacz naszą galerię zdjęć:  Kraków - Stare Miasto

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: