Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 11 czerwca 2013, 14:55:17
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Już w najbliższy weekend w Krakowie Noc Teatrów

Już w najbliższy weekend w Krakowie Noc Teatrów

NOC TEATRÓW to przedsięwzięcie organizowane od 2007 r. Program zakłada prezentację najciekawszych spektakli teatralnych sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych, jak również warsztatów teatralnych. Obejmuje także spotkania z aktorami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień dla widzów teatralnych zakamarków i multimedialne prezentacje.

VII Noc Teatrów odbędzie się w nocy z 15 na 16 czerwca 2013 r. i zostanie zrealizowana w ramach cyklu Krakowskie Noce 2013. Wstęp na większość spektakli jest wolny, na część z nich obowiązują bezpłatne wejściówki, które można będzie odbierać w teatrach i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 od 13 czerwca br.

W imprezie weźmie udział 10 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 20 teatrów i grup nieinstytucjonalnych. Z organizatorem współpracuje także ponad 20 instytucji
(m.in. domy kultury, muzea i kluby). Przedstawienia będą odbywać się m.in. w salach krakowskich teatrów i w plenerze – na Rynku Głównym, Barbakanie i Nowej Hucie przed Teatrem Ludowym. Pierwsze spektakle rozpoczną się już o godz. 17:00 (w sobotę, 15 czerwca), a impreza zakończy się po północy (w niedzielę, 16 czerwca).

Miłośnicy teatru będą mogli m.in. uczestniczyć w grze teatralno-radiowej przygotowanej we współpracy z jedną z rozgłośni radiowych (Narodowy Stary Teatr), obejrzeć spektakle: „Hamlet" według Szekspira, na scenie Teatru STU oraz na fasadzie budynku teatru (al. Krasińskiego 16-18), „Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 (Teatr im. J. Słowackiego).

Dodatkowymi atrakcjami poza spektaklami będzie zwiedzanie budynku Narodowego Starego Teatru oraz pokaz techniki teatralnej.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją Nocy Teatrów objęły: Gazeta Wyborcza, TVP Kraków, portal Magiczny Kraków, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz miesięcznik Karnet; współpracy redakcyjnej podjęło się Radio RMF Classic.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tutaj>>>

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: