Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 07 maja 2013, 12:07:49
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » JUWENALIOWY MARATON FILMOWY

JUWENALIOWY MARATON FILMOWY

JUWENALIOWY MARATON FILMOWY

10 maja 2013, start o godz. 23.00

Tajemnicze relacje rodzinne, polskie sieci układów, amerykańskie gangsterki w bikini - to wszystko czeka na studentów w piątek (10 maja) podczas juwenaliowego maratonu filmowego w Kinie Pod Baranami.

Maraton rozpoczniemy premierowym pokazem filmu Stoker (godz. 23.00). Ten thriller psychologiczny, amerykański debiut Park Chan-wooka (reżysera Oldboya) to historia wypaczonych rodzinnych relacji matki, córki i stryja. Mocną stroną filmu są kreacje wybitnych aktorek z trzech różnych pokoleń: Mii Wasikowskiej, Nicole Kidman i Jacki Weaver oraz niepowtarzalny mroczny klimat charakterystyczny dla koreańskiego twórcy. Stoker nie pozwoli oderwać oczu od ekranu.

W programie znajdzie się również głośny polski film Układ zamknięty (godz. 1:00). Z myślą o zagranicznych studentach uczących się w Krakowie, prezentowany będzie z angielskimi napisami. Film, będący przedmiotem kontrowersji już na wczesnych etapach produkcji, ukazuje ciemne oblicze polskiej prokuratury i urzędu skarbowego. Oparty na faktach scenariusz przedstawia trzech przedsiębiorców, których doprowadzono do ruiny finansowej i psychicznej, stawiając im fałszywe zarzuty i prowadząc przeciwko nim nielegalne i brutalne śledztwo. Ten bezkompromisowy thriller z brawurową kreacją Janusza Gajosa wyreżyserował Ryszard Bugajski, autor wybitnego Przesłuchania z nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes rolą Krystyny Jandy (1990), a scenariusz napisali Mirosław Piepka i Michał S. Pruski (Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł).

Na zakończenie (godz. 3:00) - najnowszy film Harmony’ego Korine’a, cudownego dziecka amerykańskiego kina niezależnego. Spring Breakers to szalona opowieść o juwenaliach po amerykańsku, a także współczesna odmiana plażowego kina gangsterskiego (beach noir). Cztery studentki w bikini i lokalny gang pod wodzą Jamesa Franco będą bawić się do nieprzytomności. Dla nich liczy się jedynie dobra zabawa, duża kasa i szaleństwo coraz bardziej wymykające się spod kontroli. W role spragnionych wrażeń studentek bez zahamowań wcieliły się aktorki znane z filmów Disneya: Selena Gomez i Vanessa Hudgens. Film wprowadzi Was na powrót w klimat krakowskich juwenaliów, a samego reżysera wcześniej podziwiać będziemy w roli nauczyciela sztuki w filmie Park Chank-wooka (!).

Z okazji juwenaliowego maratonu filmowego kawiarenka Kina Pod Baranami czynna będzie całą noc. Fritz koli i Wostoków nie zabraknie dla nikogo.


Wydarzenie na Facebooku – TUTAJ.

 

Zapraszamy!

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: