Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 06 marca 2015, 22:13:44
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Jazzowe Dialogi

Jazzowe Dialogi

Marzec będzie obfitował w wydarzenia organizowane przez Katedrę Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji.9 marca o godzinie 19:00 Salę koncertową krakowskiej Akademii wypełnią dźwięki jazzowej Drogi Krzyżowej skomponowanej przez Marcina Banaszka, uczestnika studiów doktoranckich i asystenta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji. Czternastoczęściową suitę wykona zespół w składzie: Marcin Banaszek – fortepian, Paweł Wszołek – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja. Droga krzyżowa Marcina Banaszka jest nowatorską kompozycją wpisującą się w nurt muzyki sakralnej, sprzyja refleksji, wzrusza i właściwie koresponduje z powagą męki pańskiej.

Natomiast w dniach 10-13 marca odbędzie się sesja naukowa "Wybrane problemy współczesnej instrumentalistyki, kompozycji i aranżacji" jazzowej z udziałem profesora Dariusza Terefenko, cenionego pianisty jazzowego i nauczyciela akademickiego (Eastman School of Music). Zainteresowani sesją będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach fortepianu jazzowego, zespołów jazzowych, czy wysłuchać licznych wykładów przygotowanych przez Profesora.

Szczególnym wydarzeniem sesji będzie wykład "Struktury rytmiczno-metryczne w improwizacji jazzowej i kompozycj" i zwieńczony koncertem 12 marca o godzinie 19:00 (w Sali koncertowej Akademii Muzycznej) duetu Tarantino/Terefenko.

Pianiście towarzyszyć będzie jego asystentka, amerykańska saksofonistka jazzowa, Alexa Tarantino. Duet wykona program zatytułowany Dialogi jazzowe.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: