Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:10:24
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Jaśko Gąsienica Groń


Udostepnij na Facebooku

Jaśko Gąsienica Groń

1. Czy jako rodowity góral masz swój ulubiony zakątek w górach?

Nie mam ulubionego miejsca w górach, bardzo lubię odkrywanie nowych miejsc więc zazwyczaj nie wracam tam gdzie już kiedyś byłem,  a najczęściej bywam na Kasprowym Wierchu ze względu na zamiłowanie do narciarstwa.

 2. Interesujesz się narciarstwem skiturowym. Co najbardziej podoba Ci się w tym sporcie? I gdzie według Ciebie najlepiej go uprawiać?

Sezon 2013 to mój pierwszy sezon, jeśli chodzi o skitoury. Pomysł narodził się po letnio - wiosennym podróżowaniu po górach na rowerach typu enduro - pomyslałem, że jeśli w lecie rower to dlaczego nie zimą ? Ski toury okazały się świetną opcją do szukania nocnych zdjęć w Tatrach.  Wydaję mi się, że żeby uprawiać ten sport np. w Tatrach trzeba mieć chociaż podstawowe umiejętności jazdy na nartach, no i oceniania warunków śniegowych , wybierać miejsca z mniejszym zagrożeniem lawinowym i mieć o tym jakieś pojęcie. 

3. Co sprawiło, że zainteresowałeś się fotografią?

Fotografią zainteresowałem się 2-3 lata temu przez brata mojego kumpla, który robił zdjęcia Teraz współpracuje między innymi z RedBullem. Jest to dobry sposób na wyrażanie siebie. 

4. Na jednym ze zdjęć udało Ci się uchwycić tzw. "morze mgieł". W jakich okolicznościach powstało to zdjęcie? 

To zdjęcie powstało na Kasprowym. Mam widok z salonu na Tatry i zobaczyłem pewnego popołudnia co się dzieje "na górze". Wziąłem foki i pobiegłem na Kasprowy. 

5. Jaki jest dla Ciebie przepis na dobre zdjęcie?


Przepisem na dobre zdjęcie jest na pewno kreatywność i własny punkt widzenia. Wolę zdjęcia orginalne, a słabsze warsztatowo niż piękne zdjęcia tylko, że takie jak wszyscy. Wielu fotografów popełnia według mnie ten błąd, że np. na jakichś zawodach stoi 6 fotoreporterów obok siebie i każdy ma to samo. Według mnie liczy się pomysł i indywidualne podejście do tematu. Wiadomo też, że nie zawsze udaje mi się temu sprostać, ale staram się o tym zawsze pamiętać.


*Jaśko Gąsienica Groń od urodzenia mieszka w Zakopanem. Studiuje dziennie Turystykę w Krakowie. Jest absolwentem Studium Fotografii w Krakowie.  Zdjęcia robi od 2009, najlepiej czuję się w reportażu, a najbardziej podoba mu się fotografia dokumentalna. W wolnych chwilach poza fotografowaniem jeźdźi na rowerze po górach, biega , jak na górala przystało jeźdźi też na nartach, zwłaszcza po za trasami.

Miasto: Zakopane

Strona: www.jasko.ownlog.com

Fanpage na Facebooku: [link]

Kontakt: jangasienicagron@gmail.com

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: