Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 12 kwietnia 2014, 13:53:09
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » Jak wybierać nocleg w Krakowie?

Jak wybierać nocleg w Krakowie?

Jest wiele sposobów wybierania noclegów. W Krakowie sprawdza się ten łączący lokalizację ze standardem oraz ceną. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Jak wyglądają konkrety?

Po pierwsze: lokalizacja

Tak, jak w wielu innych miastach, także w stolicy województwa małopolskiego najważniejszą cechą dobrej kwatery jest jej lokalizacja. Im bliżej rynku, tym lepiej. Nieprzypadkowo tak wiele osób właśnie w samym centrum pyta o nocleg. Kraków jest miastem zorganizowanym wokół Starego Miasta, w sposób koncentryczny rozlewającym się dookoła niego. Im dalej od rynku, tym gorszy dojazd do najważniejszych atrakcji.

Kto jednak zna miasto lepiej, ten wie, że są także inne, dobre możliwości. Jeżeli chodzi o nocleg, Kraków ma także inne niż ścisłe centrum lokalizacje. Choćby Podgórze, położone na prawym brzegu Wisły, z licznymi hotelami sieciowymi. Wystarczy przejść przez most nad rzeką, żeby dotrzeć do Wawelu.

Po drugie: standard

Niemniej ważny jest standard noclegu. W tym przypadku różnego rodzaju hotele i hostele są niezwykle zróżnicowane. Niektóre z nich oferują pokoje na najwyższym światowym poziomie. To choćby pięciogwiazdkowe hotele czy wysokiej klasy pensjonaty. Z drugiej strony, w przypadku nieco tańszych noclegów Kraków ma sporo do zaoferowania. Tyle, że w niższym standardzie.

Miasto wzbogaciło się w ostatniej dekadzie o dużą liczbę hosteli. Zwykle znajdują się one w obrębie drugiej obwodnicy, a więc bardzo blisko centrum. Jednak nierzadko jakość obsługi czy standard pozostawia wiele do życzenia.

Taka sytuacja wynika po części z samego charakteru hosteli. To noclegi tańsze, ale też niższej kategorii. Często oferowane są pokoje wieloosobowe, zdarzają się też prywatne z łazienką na piętrze, wspólną dla większej liczby osób. Wszystko po to, żeby zbić ceny.Po trzecie: ceny

Bo właśnie cena jest tym, na co niezwykle często zwracają uwagę osoby poszukujące noclegów w Krakowie. Nic dziwnego. Ich poziom jest tam z reguły wyższy niż w innych polskich miastach. Zdarza się, że za miejsce w pokoju wieloosobowym trzeba zapłacić tyle, ile za nocleg w dwójce gdzie indziej. Taka sytuacja wynika z popularności Krakowa wśród turystów zza granicy.

Kto nie chce przepłacać, powinien spróbować poszukiwań głębszych niż tylko w popularnej wyszukiwarce. W niektórych dzielnicach, jak w opisywanym wyżej Podgórzu, po prostu jest taniej. Tak samo jest w Nowej Hucie czy na zachodnich obrzeżach miasta. Trzeba także polować na rabaty, promocje i czasowe obniżki cen.

Po czwarte: dodatkowe usługi

Z drugiej strony bazowanie jedynie na cenach może być mylące. Wiele hoteli, a także hosteli, oferuje w cenie noclegów dodatkowe usługi. W ten sposób chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Dobrze jest więc zastanowić się, co może być potrzebne. Być może będzie to transport na lotnisko albo wsparcie przewodnika oprowadzającego po mieście. Być może przyda się dostęp do kuchni albo tanich posiłków. Konkretne usługi zależą od indywidualnych preferencji.

 

Patronem tekstu jest grupa Friendly Inn oferująca apartamenty w Katowicach.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: