Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 13 stycznia 2014, 11:28:16
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » Inwestycja w krakowskie nieruchomości

Inwestycja w krakowskie nieruchomości

Nie ma jeszcze szczegółowych danych za rok 2013, ale można z powodzeniem założyć, że liczba turystów, którzy w minionym roku odwiedzili Kraków przekroczy rekordową liczbę z roku 2012, w którym to do miasta Kraka przybyło ponad dziewięć milionów gości z kraju i spoza jego granic. Liczne rankingi przeprowadzane przez profesjonalne agencje stawiają stolicę Małopolski na czele nie tylko europejskich, ale i światowych atrakcji turystycznych.

Nie jest to przypadek. Kraków zasługuje na swoją sławę. W niewielu miastach na naszym kontynencie można zobaczyć tak wiele atrakcyjnych i cennych zabytków, w niewielu panuje tak specyficzna i trudna do zapomnienia atmosfera. I wreszcie niewiele miast jest tak przychylnie nastawionych do przybyszów. To wszystko sprawia, że coraz więcej odwiedzających zatrzymuje się w tym pięknym mieście na dłużej, a wielu zostaje na stałe. Zarówno ci, którzy przybywają na krótkie turystyczne wizyty, jak i ci, którzy planują zostać na dłuższy okres muszą znaleźć dla siebie odpowiednie zakwaterowanie. W pierwszym przypadku rozwiązaniem są hotele, hostele i pensjonaty. I choć tego typu baza noclegowa jest w Krakowie rozbudowana i bardzo różnorodna, to jednak w przypadku długich pobytów z pewnością zbyt kosztowna nawet dla osób dobrze sytuowanych.

Z powodu konsekwentnego utrzymywania niskich stóp procentowych w większości krajów europejskich zyski z tradycyjnych lokat bankowych zmniejszyły się drastycznie. Podobnie jest w przypadku obligacji skarbowych i wielu innych popularnych form oszczędzania. W tej sytuacji wiele osób posiadających oszczędności szuka korzystniejszych alternatyw. Jednym z rozwiązań może być zakup mieszkania w Krakowie z przeznaczeniem na wynajem lub przyszłą sprzedaż. Wiele wskazuje na to, że nieruchomości po latach dekoniunktury zaczną znacznie zyskiwać na wartości. A w Krakowie na ich zakup lub wynajem z pewnością chętnych nie zabraknie.

Artykuł nadesłany

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: