Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 31 grudnia 2013, 13:42:37
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » Hostele - komfortowy nocleg w rozsądnej cenie

Hostele - komfortowy nocleg w rozsądnej cenie

Jeszcze parę lat temu, turyści planujący swoje podróże po Polsce, zmuszeni byli wybierać swoje miejsce na nocleg wśród ofert hoteli, schronisk turystycznych, prywatnych kwater czy ewentualnie apartamentów. Ofert pozornie różnych i umożlwiających dostosowanie planów do swojego portfela i oczekiwań, jednak tak naprawdę sprowadzających się do wyboru pomiędzy bardzo drogimi hotelami, a dużo mniej komfortowymi alternatywami. Między jedną opcją, a drugą była ogromna przepaść, której nie mogły zapełnić dotychczasowe formy placówek noclegowych. Taka sytuacja doprowadziła do powstania ogromnego zapotrzebowania na nowe rozwiązania w tej dziedzinie branży turystycznej.

Tymczasem, już od dłuższego czasu, na zachodzie Europy powstawały i prężnie rozwijały się hostele - brakujące ogniwo turystyczne, które umożliwiło kompromis, pomiędzy całkiem komfortowymi warunkami, a wyjątkowo korzystną ceną, niespotykaną dotąd w miejscach, w których poziom i jakość nie odbiegały dalece od poziomu i jakości tańszych hoteli. Dodatkowym atutem dla wielu hosteli jest to, że ich oferta jest bardzo bogata i uniwersalna. Rezerwując w takich miejscach nocleg nie jesteśmy skazani na pobyt w pokoju wieloosobowym, który choć tani, nie każdemu musi przecież przypaść do gustu. Osoby nieco bardziej wymagające bez problemu wynajmą pokój jedno- lub dwuosobowy z samodzielną łazienką lub innymi dodatkowymi udogodnieniami.

Bywa również i tak, że to właśnie tak zwane dormy, czyli pokoje wieloosobowe, stanowią dla podróżujących największą zaletę nocowania w hostelach. Ludzie otwarci na nowe znajomości i dobrze czujący się w grupie, doskonale odnajdują się w takich warunkach, które sprzyjają powstawaniu nowych przyjaźni oraz wesołemu spędzaniu czasu w kilkuosobowej grupie osób.

Niska cena wynajmu hostelowych pokoi nie oznacza wcale, że ich oferta będzie minimalistyczna i ograniczała się jedynie do zapewnienia łóżka do spania. Nic bardziej mylnego - wyposażone w komputery, telewizory LCD, odtwarzacze DVD, sprzęt muzyczny czy najnowsze konsole do gier lobby to już dziś standard w hostelach na całym świecie. Nie wspominając już o stałym dostępie do WiFi, bogato wyposażonych kuchniach, biblioteczkach czy grach towarzyskich. Konkurencja nie pozwala managerom hosteli myśleć wyłącznie o tym, aby goście mieli gdzie położyć się do snu - zapewnienie im rozrywki i dobrego samopoczucia jest dla nich tak samo ważne.

Wszechstronność hostelowych ofert i możliwość dostosowania warunków swojego pobytu, ściśle do finansowych ograniczeń zadecydowały o sukcesie tego typu obiektów. Podobnie jak nisza na rynku turystycznym, którą hostele wypełniły swoją ofertą. Nic więc dziwnego że wpisując dziś w internetową wyszukiwarkę frazy typu "Poznań noclegi tanie", większość wyników będzie prowadziła właśnie do internetowych stron poznańskich, w tym wypadku, hosteli. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pierwsza 10-tka wyników wyszukiwarki Google, stanowi dziś znakomity wyznacznik trendów na rynku. Na rynku zaś turystycznym hostele zawojowały całą Europę i świat.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!