Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 10 listopada 2014, 18:27:48
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Filmy reklamowe to inwestycja w Twoją markę

Filmy reklamowe to inwestycja w Twoją markę

Budowanie marki jest procesem, niekiedy nawet wieloletnim. Znane firmy nie stawały się rozpoznawalne z dnia na dzień; konsument musiał przekonać się o jakości produktu lub... zostać do niego przekonanym we właściwy, bardzo sugestywny sposób. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wystarczył ciekawy plakat lub rzucająca się w oczy etykieta na produkcie. Dziś metody te nie wystarczają, ale nowa technologia pozwala korzystać nam z wielu innych sposobów. Jednym z nich są coraz popularniejsze, nie tylko wśród dużych firm i korporacji, ale także średnich i małych firm - filmy reklamowe.

Dlaczego film?

Bez względu na to co chcesz zareklamować; czy jest to usługa, np. doradztwo biznesowe czy sprzedajesz produkty spożywcze, samochody, czy sprzęt elektroniczny, spot reklamowy nadaje się idealnie do prowadzenia kampanii. Nasze społeczeństwo jest znudzone i coraz bardziej odporne na wszelkie otaczające ich reklamy, billboardy czy ulotki. Dążymy do skrótu - Twojemu klientowi nie chce się czytać ulotki, szukać Twojego adresu, Twojemu klientowi nie chce zastanawiać nad tym, co oznacza Twoje hasło na banerze reklamowym, kiedy śpieszy się wracając do domu samochodem czy autobusem. Jednak jeśli zobaczy ciekawy, intrygujący, kolorowy film reklamowy w sieci -  z pewnością nie tylko zwróci na niego uwagę, nie tylko go obejrzy, ale także opowie o nim znajomym, albo udostępni na swoim portalu społecznościowym.

Czasy obszernych broszur czy katalogów z ofertą minęły już na dobre. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez VebVisible oraz Nielsen Online, aż 82% konsumentów, wyszukuje informacje na temat produktów i usług oferowanych przez średnie, a także małe firmy. Możesz jednak mieć wątpliwości i twierdzić, że badania te zostały przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych. W Polsce jednak również podjęto się przeprowadzania tego typu testów. W roku 2008 badania Net Track pokazały, że aż 65% klientów, z grupy korzystających z Internetu w celach wyszukiwania informacji o usługach i produktach małych i średnich firm, to osoby pomiędzy 25-59 rokiem życia, a więc są to konsumenci, na których zależy większości firm. Czy można zatem pozwolić sobie na niebyt w sieci? Wiele firm biorących udział w szeregu badań, które wykonywane są do dnia dzisiejszego, potwierdzają, że każde działanie podjęte w sieci, znacznie zwiększa zainteresowanie firmą i umożliwia szybszy i bardziej efektywny kontakt z klientem. Wszelkie filmy reklamowe pozwalają klientowi na dokładne poznanie produktów i są świetną inwestycją.

Konstrukcja oparta na emocjach

Budowanie wizerunku i odpowiedzialne inwestowanie w firmę wiąże się z działaniem strategicznym. Należy bowiem przewidzieć, czego oczekuje odbiorca, co jest mu potrzebne i w jakiej formie chciałby to dostać. Film reklamowy to jeden z najlepszych sposobów na przedstawienie np. nowego produktu, która wchodzi do oferty firmy, to idealny sposób na zaprezentowanie wydarzenia czy też otwarcia nowego oddziału. Nie myśl jednak, że to takie proste. Nie każdy film zainteresuje Twojego klienta, nawet jeśli zainteresowany jest usługami które oferuje właśnie Twoja firma. Źle wykonany i przemyślany film może odstraszyć konsumenta. Dlatego tak ważny jest każdy szczegół. Jedno jest pewne: uczucia zawsze biorą górę. Jeśli Twojego klienta rozbawi reklama, jeśli się na niej wzruszy, jeśli w jakikolwiek inny sposób wpłynie na jego uczucia - możesz być pewny, że zapamięta ja na długo.

Film reklamowy, profesjonalnie przygotowany, znacznie podnosi Twoją pozycję, zwłaszcza na tle konkurencji. To jednocześnie sprawia, że firma kojarzona jest z dobrymi pod względem jakości produktami, a także obsługą na najwyższym poziomie.

Artykuł nadesłany do redakcji

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: