Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 19 lipca 2013, 12:38:54
Autor: admin
Home » Menu Główne » Rekreacja » Baseny » BUKOVINA Terma Hotel Spa

BUKOVINA Terma Hotel Spa

BUKOVINA Terma Hotel Spa to nowoczesny kompleks położony w Bukowinie Tatrzańskiej, w samym sercu Tatr. Składa się z największego w Polsce kompleksu basenów termalnych, czterogwiazdkowego hotelu oraz profesjonalnego centrum Spa. Wizyta w Bukovinie to doskonała propozycja zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i osób poszukujących chwili wytchnienia z dala od miejskiego zgiełku.

Baseny termalne

Pomysł stworzenia w Bukowinie Tatrzańskiej jednego z naj­no­wo­cze­śniej­szych w Europie kompleksów wodnych zrodził się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy wykonano odwiert, który umożliwił dostęp do bogatych zasobów wód geotermalnych. W 2001 roku zawiązane zostało Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o., które zajęło się wykorzystaniem dostępnych złóż. Przed przystąpieniem do działania dokładnie przeanalizowano obiekty geotermalne istniejące na terenie Europy. Projekty branżowe i wykonawstwo powierzono renomowanym firmom polskim, niemieckim i austriackim. Kompleks basenów termalnych został otwarty 6 grudnia 2008 roku i znajdują się w szeregu najlepszych europejskich ośrodków tego typu. 

Bukowiańskie Termy to prawdziwe centrum rodzinnej rozrywki. W skład obiektu wchodzi 20 basenów rozciągających się na terenie 4 ha, otoczonych lasami i górskimi szczytami. Temperatura wody w basenach wynosi 30-38°C i umożliwia kąpiele przez cały rok. Z myślą o dzieciach wybudowano specjalne zjeżdżalnie oraz pływalnie. Na terenie kompleksu znajduje się też 8 rodzajów saun – m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień, a także niespotykana w Polsce sauna śródziemnomorska. 

Wody termalne

Wody termalne to wody podziemne, których temperatura znacznie przekracza średnią temperaturę roczną utrzymującą się w okolicy miejsca ich wydobycia. Są nie tylko krystalicznie czyste, ale i wysoce zmineralizowane, dzięki czemu korzystnie wpływają na stan naszego zdrowia. Wodę termalną wydobywaną w Bukowinie Tatrzańskiej wyróżnia unikalny skład mikroelementów i pierwiastków. Zawiera ona tak wartościowe składniki jak sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarka (S), magnez (Mg) czy chrom (Cr). Jej niska zasadowość oraz odpowiednia twardość gwarantują wyjątkowe właściwości lecznicze oraz rehabilitacyjne. O dobroczynnych właściwościach wód termalnych wiadomo nie od dziś, odpowiednia mineralizacja sprawia, że kąpiel w nich poprawia komfort psychiczny i niweluje stres. Ponadto wpływa wspomagająco na układ krążenia, gospodarkę hormonalną oraz bóle stawów. Chroni m.in. przed chorobą Alzheimera i Parkinsona. Wody termalne są również powszechnie wykorzystywane w kosmetologii ze względu na silne działanie łagodzące, regenerujące i antyoksydacyjne.

Hotel BUKOVINA

Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku Hotel BUKOVINA stanowi prawdziwą oazę spokoju. Dzięki swojej przemyślanej architekturze wpisuje się w otaczający krajobraz, tworząc z nim integralną całość. Roztaczające się z jego okien widoki urzekają i zachęcają do spacerów po górskich szlakach. W wolnym czasie goście hotelowi mogą korzystać z atrakcji sfery Spa & Wellness: kompleksowo wyposażonej siłowni, licznych gabinetów odnowy biologicznej, zabiegów przeprowadzanych w oparciu o renomowane kosmetyki oraz bogatego wyboru różnego typu saun. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele muzyki, którzy powinni zajrzeć do znajdującego się na terenie hotelu nastrojowego Jazz Clubu. Pobyt w BUKOVINIE to także rozkosz dla podniebienia. Odkrywać nowe smaki można w dwóch hotelowych restauracjach. Po obiedzie warto spróbować aromatycznych kaw i innych napojów w tutejszym BUKOVINA Club Bar, natomiast zwolennicy zdrowego trybu życia znajdą wiele smacznych i lekkich przekąsek w Active Bar.   

BUKOVINA Terma Hotel Spa to także rozbudowane centrum kongresowe spełniające najwyższe europejskie standardy. Nowoczesna, w pełni wyposażona sala konferencyjna może pomieścić nawet 600 osób, w przypadku bardziej kameralnych spotkań biznesowych możliwe jest natomiast udostępnienie mniejszych sal. Odbywały się tu wiele prestiżowych konferencji i spotkań. 

Hotel posiada podziemny parking na 160 samochodów co w połączeniu z miejscami parkingowymi na zewnątrz daje możliwość zaparkowania 200 samochodów i 10 autobusów. 

Spa BUKOVINA

Z dala od codzienności i zgiełku miasta goście BUKOVINY znajdą krainę komfortu i odprężenia. Każdy z nich może dać się rozpieścić siłom natury płynącym z wód termalnych, a także rozkoszować widokiem polskich Tatr. Specjalnością Spa jest szeroka gama zabiegów Wellness opartych na naturalnych kosmetykach, połączonych z unikatowymi technikami manualnymi stosowanymi przez profesjonalną kadrę Spa BUKOVINA. 

Piękno i zdrowie wymaga szczególnej dbałości. Spa jest otwarte na różnorodne potrzeby klientów – dzięki wiedzy, umiejętności i profesjonalizmowi sprawiamy, że każdy rytuał w Spa Bukovina jest niepowtarzalnym przeżyciem. 

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Usytuowana ponad 1000 m. n.p.m. dostarcza niezapomnianych widoków na cały łańcuch Tatr. Ta niewielka miejscowość powstała niemal 400 lat temu, jednak dopiero w XIX w. odkryli ją rozkochani w tatrzańskiej przyrodzie młodopolscy artyści, a wraz z nimi naukowcy oraz politycy. Zafascynowani tutejszą kulturą nie tylko chętnie powracali do Bukowiny, ale i rozsławili ją jako miejsce gwarantujące harmonię ciała i ducha. 

Obecnie Bukowina Tatrzańska wciąż przyciąga turystów swoim niezwykłym klimatem. Usytuowana na Podhalu uchodzi za prawdziwe centrum góralskiego folkloru i miejsce o niepowtarzalnej atmosferze. Pozostało tu wiele zabytków architektury drewnianej – m.in. kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dom Ludowy. Zimą odwiedzający mogą wziąć udział w Góralskim Karnawale, natomiast latem posłuchać jak ludowi bajarze snują swoje opowieści podczas tzw. Sabałowych Bajań. 

Bukowina Tatrzańska to także jeden z najsłynniejszych polskich kurortów. Amatorzy sportów zimowych odnajdą w niej liczne trasy narciarskie, zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Wspaniałe widoki oraz liczne szlaki turystyczne gwarantują udany wypoczynek przez cały rok.  

Zapraszamy!

Więcej na www.bukovina.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: ul. Sportowa 22 34 ? 530 Bukowina Tatrzańska

Telefon: +48 18 20 200 75

www: www.bukovina.pl

E-mail: biuro@bukovina.pl

 

 Zobacz jeszcze na: