Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 29 maja 2013, 14:15:22
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Przyroda » Brama Bolechowicka - punkt widokowy

Brama Bolechowicka - punkt widokowy

Punkt widokowy "Brama Bolechowicka" położony jest nieopodal Doliny Bolechowickiej. Punkt  widokowy to własciwie małe centrum informacyjne z licznymi tablicami informacyjnymi na temat Dolinek Podkrakowskich połączone z wyjątkowym punktem widokowym na Bolechowice, Zabierzów, a czasem i na Tatry.

Mini centrum informacji turystycznej i punkt widokowy położone są zachodnim wzniesieniu tworzącym Dolinę Bolechowicką, a ściślej mówiąc, na jego południowym stoku. Miejsce to zachwyca jednym z najpiękniejszych widoków na panoramę okolicy zwanej "Jurajskim rajem".


Panorama Bolechowic, fot. Bartosz Twarowski


Obiekty informacji turystycznej mają na celu zapoznanie zwiedzających przed wejściem w obręb szlaków turystycznych z celami i zasadami ochrony przyrody, walorami przyrodniczymi i kulturowymi, warunkami zwiedzania. Funkcja obiektów ma umożliwić informację turystyczną, zapoznanie się zwiedzających z przygotowaną wystawą prezentującą walory przyrodnicze i kulturowe oraz poprzez lokalizację w obrębie obiektów ogródka roślin jurajskich z występującą szatą roślinną.

Ciekawostki

- Miejsce to zostało wyposażone również w INFOMAT oraz  zadaszone miejsce  do odpoczynku.

- Z punktu widokowego czasami można dostrzec nawet szczyty Tatr

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: