Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:47:12
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Błonia krakowskie lepiej chronione?

Błonia krakowskie lepiej chronione?

Za nami kolejny krok w celu lepszej ochrony krakowskich Błoń przed niechcianą zabudową. Miejscy urzędnicy przygotowali plan zagospodarowania przestrzennego, a w nim wprowadzili m.in. zakaz stawiania ogrodzeń i billboardów na Błoniach oraz budowania czegokolwiek oprócz tymczasowych namiotów na czas imprez.

Dodatkowo plan zakłada regulacje urbanistyki obiektów wokół błoń. Dzięki zapisom były hotelu Cracovia nie będzie mógł zamienić się w centrum handlowe z dużymi sklepami, a obiekty sportowe KS Juvenia nie będą mogły być rozbudowane kosztem Błoń. Widok jednej z najbardziej znanych miejskich łąk w Europie oraz panorama Kopca Kościuszki mają zostać zachowane dzięki ograniczeniu wysokości zabudowy wokół Błoń. 

Na razie projekt to wynik pracy miejskich urzędników, który będzie musiał zostać zatwierdzony przez władze. Dlatego też dyskusja wokół Błoń z pewnością szybko nie ucichnie, gdyż pojawiają się kolejne pomysły, jak przeniesienie KS Juvenia w inne miejsce i obudowanie Błoń wysokimi budynkami na podobieństwo nowojorskiego Central Parku.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: błonia kopiec
 Zobacz jeszcze na: